Mlađi juniori / 26. veljače 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (ml. juniori) – Sažetak 11. i 12. kola

U dva su dana odigrane utakmice, ali opet i ne baš sve, Prvenstva Hrvatske uzrasta mlađi juniori. Naime, odgođena su dva susreta; Mladost – Zadar 1952 (11. kolo) i Medveščak – Zadar 1952 (12. kolo).

Tako su od utakmica 11. kola, derbi odigrali Jug Adriatic osiguranje i Mornar BS u Dubrovniku. Susret bez pobjednika (10:10), iako su jugaši bili daleko bliži pobjedi. Mladi Gospari su vodili 9:6 nakon tri četvrtine, da bi mornarevci uspjeli poravnati u zadnjoj minuti na konačnih 10:10.

Riječko Primorje EB nastavlja s dobrim igrama, što su dokazali pobjedom u Zagrebu nad Medveščakom (10:6). Riječani su veliku prednosti i pobjedu ostvarili u drugoj polovici utakmice odnosno trećoj i četvrtoj četvrtini koju su dobili kumulativno čak 7:2.

U splitskom gradskom derbiju, mladi su jadranaši bili dvostruko bolji od poškovaca, odnosno POŠK 1937 – Jadran 7:14. Sve četiri dionice pripale su Jadranu kod kojih je najbolji pojedinac bio Luka Eterović sa 6 golova.

Od parova 12. kola, odigrana su dva susreta. U subotu je još Primorje EB iznova svladalo neku zagrebačku momčad. Nakon Medveščaka i Mladost. Dvostruki ulov mladih Riječana pod vodstvom trenera Samira Barača, 13:19 za goste iz naše najveće luke. U redovima pobjednika čak su dvojica igrača postigla po 6 golova; Len Dujmić i Viktor Tončinić.

Konačno u Dubrovniku, domaći je Jug Adriatic osiguranje bez problema svladao šibenski Solaris, 17:9. Već je rezultat prve četvrtine (7:2) sugerirao nastavak, ali i konac. Maro Šušić s 5 golova bio je prvi strijelac utakmice.