Mlađi juniori, Prvenstvo Hrvatske / 23. srpnja 2021.

PRVENSTVO HRVATSKE (ml. juniori) – Poznati su polufinalisti

U Šibeniku nas još samo jedno kolo dijeli do završetka nadmetanja po skupinama na mlađejuniorskom državnom prvenstvu, no polufinalisti su nam znani u obje skupine

Dubrovački Jug Adriatic osiguranje će s prvog, a riječko Primorje EB s drugog mjesta u polufinale koje je na rasporedu u subotu, 24. srpnja u večernjim satima. Jugaši naime imaju tri boda prednosti pred Riječanima uoči zadnjeg kola, a u kojem oba sastava imaju suparnike protiv kojih je za očekivati pobjede (jugaši protiv Korčulana, a Riječani protiv Zadrana). Pa čak i da mladi Gospari izgube, a Primorje EB pobijedi i bodovno se poravna s Dubrovčanima, Jug Adriatic osiguranje je u prednosti poradi pobjede u međusobnom dvoboju u 2. kolu.

Važan gol Tončinića

U 3. je kolu dubrovački sastav u sve četiri dionice bio bolji od Mornara BS, a posebno u zadnjoj koju su dobili čak 7:1 i tako napravili golemu razliku na kraju (15:7). Vlaho Pavlić, junak pobjede nad Riječanima poradi odlučujućeg gola, sada je postigao 5 pogodaka. Zadrani su se pak ‘poigrali’ s Korčulanima (20:7), da bi ih potom u 4. kolu jugaši svladali i to praktički u prvoj četvrtini koja je završila 5:0. U poluvremenu čak 9:2 za Dubrovčane, tako da konačan rezultat (13:10) i ne održava pravo stanje stvari u bazenu.

Puno je zanimljivije bilo u ogledu primorjaša i mornarevaca. Splićani su vodili cijelim tijekom susreta, odnosno točno do 1.16 minuta prije kraja kada je Primorje EB prvi put povelo (6:5). Mornar BS je izjednačio pola minute do kraja (Ćurković, 6:6), da bi Viktor Tončinić samo četiri sekunde prije kraja pogodio za pobjedu i zapravo, plasman u polufinale.

‘Nedodirljiv’ Jadran

U B skupini je Jadran praktički ‘nedodirljiv’. Nove dvije pobjede, za učvršćenje prvog mjesta. Momčad trenera Marka Vlaića prvo je svladala zagrebačku Mladost, a potom i gradskog suparnika, POŠK 1937. Protiv Zagrepčana su jadranaši kontrolirali utakmicu i rezultat, izuzmemo li početno vodstvo mladih Žabaca (0:1). Vrlo slično i protiv poškovaca, te Jadranu koji nakon četiri utakmice ima 12 bodova, više nitko ne može ugroziti prvo mjesto.

Inače, prava je golijada viđena u srazu Opatije i Solarisa (15:14), a najviše pogodaka za pobjednika je postigao Lucijan Dujmić, čak 7 iz 12 pokušaja! Tu istu Opatiju je u 4. kolu svladala Mladost (16:5) kojoj su to prvi bodovi na ovom Prvenstvu Hrvatske. U posljednjem kolu (subota prijepodne), čak ako bi i POŠK 1937 izgubio od Opatije, a za očekivati je pobjedu Mladost nad Solarisom, Splićani će ostati drugi poradi pobjede u međusobnom srazu.