Mlađi juniori, Prvenstvo Hrvatske / 27. studenoga 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (ml. juniori) – Odigrano 3. kolo

U startu valja biti još malo precizniji pa ipak spomenuti – odigrano je nekompletno 3. kolo Prvenstva Hrvatske za mlađe juniore. Naime, jedan par će svoj susret ove prvenstvene runde odigrati nešto kasnije, točnije u srijedu, 30. studenoga. Riječ je o gradskom derbiju Mladosti i Medveščaka.

Protekle su subote zato odigrane tri utakmice. Najuzbudljivije je bilo u Gružu gdje je Jug Adriatic osiguranje pobijedio Zadar 1952. minimalno 13:12, ali u utakmici punoj obrata.  Zadrani imaju jako dobre mlađe generacije pa onda ne treba čuditi da su primjerice u Gružu početkom druge četvrtine vodili 6:3, ali… Tu nastaju zadarski problemi. Do kraja ove dionice ne postižu više niti jedan gol, ali iz zato primaju čak pet, te u poluvremenu jugaši imaju prednost (8:6). Domaćin je nastavio u trećoj četvrtini ondje gdje su i kako stali u prethodnoj. Naime, uoči zadnje dionice imali su 12:7 i praktički dobiveni susret. Sada se odjednom ‘bude’ Zadrani.

U ‘jurnjavi’ po bazenu, Zadar 1952 uspijeva zadnju dionicu dobiti čak 5:1, postići u zadnjoj minuti dva pogotka, ali to im ipak nije bilo dovoljno za bilo što drugo osim, minimalnog poraza.

U splitskom derbiju, Mornar BS je bez problema svladao Jadran. Onakva rezultatska razlika kakva je trenutačno između seniorskih postava ova dva kluba, ali u korist Jadrana, u ovoj je konkurenciji na strani mornarevaca koji su već nakon dvije četvrtine imali vodstvo 7:1. Završilo je s lagodnih za Mornar BS, 11:5.

Na Poljudu se igrala i još jedna utakmica. Kod POŠK-a 1937 je gostovao Solaris i odnio sva tri boda. Možemo i to ispravnije zapisati – nije odnio, već zaslužio. Uoči zadnje četvrtine, mladi su Splićani vodili minimalno 6:5 u naglašeno izjednačenoj utakmici. No, u zadnjoj četvrtini Šibenčani su postigli tri gola, domaćin niti jedan i onda je 8:6 za Solaris realan ishod.