Mlađi juniori, Prvenstvo Hrvatske / 14. siječnja 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (ml. juniori) – Mornaru derbi protiv Zadrana

Nastavljeno je ove subote i državno prvenstvo mlađih juniora, a na rasporedu je bilo 7. kolo.

U derbiju kola, Mornar BS je u svom bazenu svladao Zadar 1952, te su se igrači trenera Marija Oreba time bodovno izjednačili sa Zadrom 1952. Sve do sredine treće četvrtine ova je utakmica bila sasvim otvorena, neizvjesna, te dotad niti jedna momčad nije ostvarila prednost veću od gola razlike. Upravo su tada, domaćini poveli 8:5 i tu su razliku uspješno održavali do kraja utakmice.

Jadran i Mladost do 7. kola nisu imali niti jedan bod na svojem kontu. Bili smo u najavi spomenuli opciju ili mogućnost da se može dogoditi da obje momčadi osvoje prvi bod. Mislili smo u tom slučaju dakako na remi, a on se i dogodio. U Poljudu 9:9, a budući da su posljednji gol dali jadranaši (Luka Eterović točno minutu prije kraja), bit će da su domaćini i sretniji takvim ishodom. Posebno što su mladostaši imali zadnji napad, štoviše čak dva posljednja napada u utakmici. Za Jadran su četiri gola postigli Duje Cuzzi i Luka Eterović, dok se kod gostiju isticao po broju golova Luka Palavra. Postigao ih je pet.

Mladići Medveščaka puni su imali bodovni ulov u Splitu od POŠK-a 1937, na koncu 7:3 za Zagrepčane. Vrlo malo golova možda ukazuje na sjajne obrane ili… Ostavljamo prosudbu trenerima. Medvjedi su u svakom slučaju bili daleko bolji cijelim tijekom susreta i zasluženo osvojili sva tri boda.

Šibenski i riječki klub, Solaris i Primorje EB ogledali su se dan ranije, ali seniori u Rijeci. Slavili su tada Riječani. Dan kasnije, dakle u subotu su se sastali i mlađi juniora ova dva kluba, te su i opet slavili primorjaši. Vrlo uvjerljivo, 14:7 za Primorje EB. Pet je pogodaka za pobjednika postigao Len Dujmić, isto toliko i Niko Radovčić za domaćina, jedino što se Niki nije pridružio nitko od suigrača. Barem ne na zadovoljavajući način.

Mlađi juniori prvenstveno nadmetanje nastavljaju već u nedjelju, 15. siječnja utakmicama 8. kola.