Mlađi juniori / 17. veljače 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (ml. juniori) – 1. kolo

U Splitu je u četvrtak navečer počelo državno prvenstvo u uzrastu mlađih juniora. Osam momčadi je podijeljeno u dvije skupine od po 4 sastava. Skupinu A čine – Jug Adriatic osiguranje, Mladost, Jadran i POŠK 1937; dok su u B skupini Primorje EB, Solaris, Mornar BS i Zadar 1952.

U skupini A, ali i u cijelom uvodnom kolu, najneizvjesnija je utakmica bila između mladih Gospara i Žabaca. Mladostaši su bolje otvorili i poveli 3:1, te 4:3 što je pokazat će se kasnije bilo i posljednje vodstvo Zagrepčana. No, utakmica je cijelo vrijeme bila posve rezultatski izjednačena (4:4, 6:6, te 7:7 početkom zadnje četvrtine). Upravo je u zadnjoj dionici i ‘pala’ odluka o pobjedniku. Dubrovčani su se u završnici, posljednje 3-4 minute, odvojili do najveće uopće prednosti (10:7) što su znali očuvati do kraja odnosno do prve pobjede na turniru.

U istoj skupini, u gradskom ogledu POŠK-a 1937 i Jadrana, puno je toga bilo razriješeno u prve dvije četvrtine već vodstvima poškovaca od 5:2 do 9:4, pa onda početkom treće dionice i 10:4. Kod pobjednika je briljirao Karlo Dragošević sa 6 golova.

U B skupini, Mornar BS je stekao veliku, a pokazalo se i presudnu prednost u prvoj dionici protiv Solarisa (5:1). Istina, u mlađim uzrastima ovakve razlike i nisu baš nedostižne, ali za mlade Šibenčane protiv jakog Mornara BS se to pokazalo prevelikim zaostatkom. Štoviše, Splićani su čak i povećavali vodstvo kako su minute prolazile, pa je tako u poluvremenu bilo 8:3, a nakon treće četvrtine 11:6 za Mornar BS.

U posljednjoj utakmici 1. kola, riječko Primorje EB je svladalo Zadar 1952. U prve četiri minute primorjaši su poveli 3:0 pogocima iz peterca, te iz dva protunapada. U drugoj je četvrtini zadarski sastav uspio sustići zaostatak, poravnati na 6:6, da bi ipak s još 2 gola u posljednje dvije minute te četvrtine momčad s Kantride došla do +2 (8:6). U otvaranju četvrte četvrtine, presudni trenuci utakmice. S nova dva gola Riječana, od kojih je drugi ponovo plod protunapada, Primorje EB je povelo 10:6, te na ovo Zadrani više nisu imali odgovor. Ne u pogledu nekog konkretnijeg rezultatskog približavanja.