Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 31. ožujka 2021.

PRVENSTVO HRVATSKE Medveščak osigurao četvrtfinale

Zagrebački Medvjedi osvojili su kolo prije kraja ligaškog dijela, prvo mjesto u Ligi za ostanak ili poretku za plasman od 7. do 11. mjesta. Drugim riječima, osigurali su nastup u četvrtfinalu.

To je neposredna posljedica njihove značajne pobjede u derbiju 15. kola Lige za ostanak nad korčulanskim KPK. Bila je to naime utakmica dvije prvoplasirane momčadi, te smo u najavi i napominjali kako Medveščak pobjedom ‘cementira’ ionako već uvjerljivo bodovno vodstvo. Na Sveticama se to i dogodilo.

Korčulani su dobro počeli, bolje otvorili povevši (0:2 i 1:3), da bi sekundu prije kraja prve četvrtine Nikola Šimunović smanjio zaostatak domaćina na jedan gol (2:3). Isti je igrač, u drugoj minuti druge četvrtine izjednačio, te je od tada slijedilo razdoblje igre u kojem bi jedna momčad povela, druga poravnala ne dopustivši veće rezultatsko odvajanje. Barem ne prve dvije četvrtine. U trećoj je ‘pala’ odluka.

U prve četiri minute ove dionice, dvaput Krmek i po jednom Anzulović i Poropat potpuno preokreću rezultat u odnosu kakav je bio u poluvremenu. Od 6:7 do 10:7 za Medveščak! Tri gola razlike su izabranici trenera Ivana Rukavine održavali do konca treće četvrtine, da bi šest minuta prije kraja utakmice, domaćin došao i do +4 (12:8). Sasvim očita naznaka uspjeha koji je slijedio, posebno što se s takvom razlikom ušlo i u zadnju minutu (13:9) u kojoj su Korčulani samo malo ublažili poraz. Najbolji strijelci kod domaćina su bili Nikola Šimunović s 5 i Karlo Krmek s 4 gola, dok je kod gostiju prednjačio Tin Fabris s 5 pogodaka.

U Splitu je pak momčad POŠK-a u drugom derbiju kola Lige za ostanak, bila znatno bolja od gostiju im iz Makarske koje su u konačnici i ostavili na 6 golova minusa. Domaćin je od prvog trenutka kontrolirao utakmicu, brzo se odvojio na tri gola razlike (3:1 u prvoj četvrtini, te 5:2 u drugoj). U trećoj četvrtini je uslijedila kapitalizacija očito bolje spreme tog dana. Do sekundu prije kraja treće dionice POŠK je već vodio šest golova razlike (11:5). Prednost kakva je na koncu bila i na kraju utakmice.

Najbolji strijelci za pobjednika su bili Marin Borovčić-Kurir i Toni Barbarić s po 3 gola, a kod poraženih Luka Vukić, također s 3 gola. Momčad POŠK-a je ovom pobjedom skočila na drugo mjesto koje vodi u četvrtfinale doigravanja i vrlo su blizu plasmanu. Posebno što u sljedećem kolu igraju doma protiv najslabije momčadi u državnom prvenstvu, momčadi Zadra 1952 koja je u 13 utakmica ubilježila isto toliko poraza. Ne zaboravimo svakako i da je još ostala za odigrati jedna utakmica 14. kola, u Korčuli između KPK i POŠK-a.