Prvenstvo Hrvatske / 26. siječnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Kompletirano 8. kolo

Trima utakmica koje su ranije bile odgođene (covid-19), a trebale su se odigrati još 8. siječnja, sada je kompletirano 8. kolo državnog seniorskog prvenstva. U skladu s najavama, iznenađenja nije bilo odnosno momčadi Mornara BS, Mladosti i Primorja EB ubilježile su uvjerljive pobjede.

Mornarevci suvereni u Korčuli

Samo dvojica igrača Mornara BS, Marin Vrdoljak i Ferdinand Josip Bušelić su zajedno postigli golova koliko cijeli KPK. Vrdoljak 6 – Bušelić 5. No, budući da je ipak bilo i još raspoloženih za pogotke u redovima splitske momčadi, nije za čuditi što su sva tri boda krenula put Splita. Boris Pavlović je pak ubilježio prvu pobjedu na klupi Mornara BS u odnedavnoj mu ulozi prvog stratega. Kod pobjednika se nije osjetio izostanak kapetana Buzdovačića.

U momčadi KPK, najopasniji je bio Marin Ban (3 gola) koji je upravo bivši mornarevac. Uostalom kao i Srđan Antonijević (1 pogodak)

Mladosti se vratio Branimir Herceg

Žapci su se kompletirali, iz korone su izašli Matias Biljaka i Franko Lazić, ali i Branimir Herceg. Za Žapce je zapravo ta vijest potencijalno možda i bitnija od uvjerljive pobjede koja je bila i za očekivati. Mladi centar Zagrepčana, dečko koji je i ponikao u Mladosti, da bi prošlog ljeta iz Solarisa u kojem je igrao zadnjih godina došao uz Savu, još je tijekom ljeta bio podvrgnut operativnom zahvatu na ramenu. Ovo mu je nakon pola godine prva utakmica.

U vodi su pak mladostaši bez trunke milosti protiv domaćina, iskazali svoju snagu. Upravo je povratnik Lazić bio i prvi strijelac susreta s 4 gola, a odmah do njega su Marin Dašić i Dario Rakovac s po 3 pogotka. Vrata je branio Jerko Jurlina i ubilježio 10 obrana. Zadar 1952 je prvi pogodak postigao tek nakon 11 minuta igre, a tada je već bilo 5:0 za Zagrepčane.

Uvjerljivi Riječani

Konačan rezultat to možda ne sugerira, ali tako ipak jest bilo. Brojkama je ispisano ‘samo’ 3 razlike za Primorje EB, ali ako dometnemo da je nakon tri četvrtine bilo 11:4 za momčad trenera Hinića, onda smo djelomice možda i pojasnili od kuda onih 5:1 za POŠK u zadnjih osam minuta, očito opuštanja u domaćim redovima.