Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 20. siječnja 2024.

PRVENSTVO HRVATSKE Kolo gostiju

Subotnjim utakmicama 1. kola, počeo je drugi dio Prvenstva Hrvatske. Zasad još uvijek bez splitskog Jadrana i Jug Adriatic osiguranja, klubova iz samog vrha Premier lige, ali ujedno i momčadi koje su pune reprezentativaca, te i nije bilo za očekivati da se one već sad uključe u državno prvenstvo.
Ovo je ujedno bilo i prvo prvenstveno kolo u 2024. godini, prvo nakon poduže stanke po okončaju još završnog turnira Hrvatskog kupa u Zadru, u prosincu. Podsjetimo, posljednju su utakmicu odigrali, Mornar i Solaris u Splitu, 6. prosinca.

Temeljno obilježje 1. kola u drugom dijelu su pobjede odreda gostujućih sastava. Mladost je s novim trenerom Damirom Vincekom slavila u poljudskom plivalištu, protiv OVK Splita s 8 golova razlike. To je ujedno i najuvjerljivija pobjeda u kolu. Sve četiri četvrtine ‘otišle’ su na stranu Žabaca, a prvi strijelac je bio ljevak, David Mijić s 4 gola.

Na istom tragu je bio i Solaris koji je u susjedskom derbiju u Zadru slavio protiv sastava trenera Jovančevića  sa 6 golova prednosti. Najdojmljiviji u redovima pobjednika bio je Marin Vrdoljak s 5 golova.

Ništa se puno bolje kao domaćin nije proveo ni KPK na Korčuli kojem je u goste došao splitski Mornar. Kod mornarevaca su osobito raspoloženi bili Ferdinand Josip Bušelić s 5 i Duje Buzdovačić s 4 pogotka.

Za kraj, ali ne manje važno, primorjaši su slavili u Zagrebu. Ovog puta je Primorje EB gostovalo kod Medveščaka na Sveticama. U poluvremenu su Medvjedi čak vodili s dva gola prednosti, što je očito razbudilo učenike trenera Hinića koji su s dvaput po 5:2 u trećoj i četvrtoj četvrtini, odnijeli u Rijeku pun bodovni plijen. U ovom je susretu bilo nekoliko iznimno raspoloženih strijelaca. Za Medveščak su to bili četverostruki strijelci Bojan Car i Antonio Gavranić, a za Primorje EB Niko Čubranić s također 4 gola, ali ipak epitet najboljeg strijelca pripada Tinu Brubnjaku s 5 golova.