Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 4. veljače 2024.

PRVENSTVO HRVATSKE – Kolo gostiju

Ukoliko je prethodno kolo proteklo u znaku domaćina, onda je ovo u cijelosti bilo određeno gostima. Točnije, gosti su u 3. kolu drugog dijela državnog prvenstva odnijeli sav i puni plijen. Doduše, nije baš u svakoj utakmici to bilo jednostavno za gostujuće sastave, neovisno tomu što to rezultati možda i ne otkrivaju.

Mladostaška sedmica u zadnjoj dionici
Najbolji primjer utakmice u kojoj se gost nije tako lako domogao bodova je susret u Višnjiku. Ondje je Zadar 1952 tri četvrtine bio potpuno ravnopravan gostu iz Zagreba, pa čak i malo bolji. Nakon izjednačene prve dvije dionice i s minimalnom prednošću domaćina u poluvremenu, u trećoj su Zadrani u dva navrata poveli i dva gola razlike (6:4 i 7:5). U zadnjih se osam minuta i ušlo s vodstvom domaćina (5:4), a tada je slijedio ‘uragan’ zagrebačkog sastava. Čak 7:1 su Žapci dobili ovu četvrtinu, te na prvi pogled uvjerljivo dobili susret.

Riječanima 3 boda s otoka
Korčulani su protiv primorjaša dvije četvrtine bili u egalu, zadnje dvije, ali u prve dvije su Riječani ipak napravili razliku od ukupno tri gola koju su onda i održavali do kraja utakmice. Prvo ime utakmice apsolutno je bio peterostruki strijelac Tin Brubnjak, ali valja pohvaliti i obranu Hinićeve momčadi, poglavito s igračem manje koja je bila jedna od presudnih karika za pobjedu Primorja EB.

Sunčani suvereno kroz Poljud
Solaris nije da ni mrvicu prilike OVK Splitu da se iskaže, popravi lošu sliku koju su ostavili iz prethodnog kola protiv Mornara kada tri četvrtine nisu dali gol.
Sada su primili čak 17! Doduše, početak nije dao naslutiti baš takav epilog jer je OVK Split čak dobio prvu četvrtinu (3:2), ali onda se ponovila napadačka boljka Splićana. U sljedeće dvije četvrtine postigli su samo jedan gol, ali ih zato primili čak 10! Istina je i da su prijevremeno, zbog tri osobne ostali bez čak četvorice igrača – Božana, Tonkovića, Vrcića i Prižmića. Solarisova pobjeda od 11 golova razlike ujedno je i najveća u ovom kolu.

Derbi pripao Mornaru
Derbi kola je odigran u bazenu Svetice u Zagrebu. Utakmica za koju smo najavljivali moguću neizvjesnost, baš i nije bila takva. Mornarevci su dobili tri četvrtine, samo je u drugoj dionici Medveščak uspio ‘izvući’ egal, tako da je konačnih 4 gola razlike tim razumljivije.
Realizacija igrača više nije nešto čime bi se nakon utakmice mogli pohvaliti u oba tabora, ali u Mornaru to sigurno neće biti tema razgovora. Splićani su svoj posao obavili s osvojena tri boda.