Kadetkinje, Prvenstvo Hrvatske / 3. prosinca 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (kadetkinje) – Jugašice osigurale naslov!

Uoči nedjelje ili zadnjeg dana natjecanja na državnom prvenstvu kadetkinja, vaterpolistice dubrovačkog Juga su kolo prije kraja, osigurale naslov prvakinja Hrvatske! Mlade Dubrovkinje su jedini sastav koji dosad ne zna za poraz, koji ima iz tri odigrane utakmice jednako toliko pobjeda. To im daje bodovnu prednost u odnosu na Jadran i POŠK 1937 koji imaju po 6 bodova, dok su Dubrovkinje na 9.

U nedjelju Jug igra protiv ne baš uvjerljive Mladosti, ali sve kada bi i izgubile, a u splitskom sučeljavanju pobijedio bilo Jadran ili POŠK 1937, te koji bi ih tada dostigle po bodovima, svejedno bi bile iza Juga. Naime, jugašice su svladale i POŠK 1937 (u petak), a onda i Jadran (subota).

U subotnjem 3. kolu, jugašice su demonstrirale moć nad kadetkinjama splitskog Jadrana (15:3). U dvije četvrtine nisu primile ni gola. Prvu su dionicu dobile 4:0, a treću čak 7:0. Nina Jazvin je ponovo bila junakinja utakmice, sada s 8 postignutih golova.

U istom je kolu POŠK 1937 bio bolji od osječke Murse (11:6), a kod Splićanki briljira jednako tako djevojka koja je igrom i golovima skrenula na sebe pozornost i dan ranije. Ona je Lara Srhoj, a Slavonkama je postigla također 8 golova.

U 4. kolu, u večernjem dijelu programa, jugašice su nastavile svoj ‘vodeni marš’. Bile su dvostruke bolje od poškovki, odnosno sraz Juga i POŠK-a 1937 završio je s ukupno čak 33 gola odnosno, 22:11. Veliki je to bio i dvoboj dvije najbolje strijelkinje turnira.

Lara Srhoj (POŠK 1937) je utakmicu završila s 5 pogodaka, ali Nina Jazvin (Jug) je nadmašila sebe. Utakmicu je završila s okruglom brojkom od 10 pogodaka! Istaknula se kod pobjednica i Lući Mojaš s 5 golova, kao i Laura Nedić koja je 4 puta smjestila loptu u mrežu.

Mladostašice su uz veliki napor, u zadnjim trenucima utakmice uspjele minimalno pobijediti osječku Mursu (8:7). Naime, još minutu i 17 sekundi prije kraja Mursa je bila u vodstvu (7:6). Potom je Tonka Rogulj, najbolja među mladostašicama pogodila oba peterca. Prvo za izjednačenje, a potom i 17 sekundi prije kraja za vodstvo i pobjedu. To je inače bilo tek drugo vodstvo Zagrepčanki, nakon početnih 1:0 (opet Rogulj i opet iz peterca). Osječanke su pak vodile čak 4:1 nakon prve četvrtine, te su doista bile na pragu slavlja u Zagrebu.