Kadeti / 19. ožujka 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (kadeti) – Zagrebačko-splitska polufinala

Naslov kadetskog prvaka Hrvatske ove će godine u Zagreb ili Split. To je i više nego jasno nakon u subotnje jutro i prijepodne u Zadru odigranih četvrtfinalnih utakmica. Naime, nakon Medveščaka i Mladosti koji su ulazak u polufinale završnog turnira Prvenstva Hrvatske izborili u petak navečer, na osnovu osvojenog prvog mjesta u skupinama, sada su se i dva splitska kluba, Mornar BS i Jadran pridružili Medvjedima odnosno Žapcima. Mornarevci i jadranaši su naime svladali svoje suparnike u četvrtfinalima.

Prvo je momčad trenera Hrvoja Bobanovića, Mornar BS svladala Primorje EB s 4 gola razlike. Početak je pripao Riječanima koji su okončali prvu četvrtinu s 2:0 u svoju korist. Ipak, do sredine utakmice odnosno konca druge četvrtine Mornar BS je uspio izjednačiti na 3:3, da bi u trećoj stekli i blagu prednost, 5:4. U zadnjoj su četvrtini mornarevci bili puno bolji, postigli čak četiri uzastopna pogotka za 9:4 do malo manje od dvije minute prije kraja i riješili pitanje polufinalista. Nardo Dragaš je za pobjednika postigao najviše golova (tri), baš koliko i David Vukelić za poražene.

Istovjetnu su razliku ostvarili kadeti Jadrana protiv Jug Adriatic osiguranja u drugoj utakmici četvrtzavršnice. Razlika je tek utoliko što su u ovom susretu Splićani dobili sve četiri četvrtine. Točno je da su jugaši dvaput vodili u početku (0:1 i 1:2, oba puta Lovro Zvono), ali do isteka 7. minute Jadran je već preokrenuo na 4:2 u svoju korist. U drugoj četvrtini je počelo prvo odvajanje (5:2 i 7:3) koje je zatim samo nastavljeno sa svakom sljedećom minutom, pa tako na koncu treće dionice bilježimo najveću prednost Jadrana (11:4). Sredinom zadnje bit će i ponovo plus 7 (12:5). Dubrovčani su imali velikih problema u ovom susretu s realizacijom igrača više (1-8), što je jedan od razloga njihovog poraza.

Nardo Skejo je za Jadran postigao 5 golova, ali bilježimo i 3 pogotka Jelene Butić (1 iz peterca). Kod jugaša je najviše pogodaka (4), postigao Lovro Zvono.

Parovi polufinala su:

(19.40) Medveščak – Jadran

(21.00) Mladost – Mornar BS

U nedjelju, 20. ožujka moći gledati sve utakmice za poredak, zaključno jasno s finalom.