Kadeti / 17. ožujka 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (kadeti) – U Zadru počeo završni turnir

Početkom ovog mjeseca, polufinalnim turnirima u Rijeci i Dubrovniku, dobili smo 8 najboljih momčadi koje su se sada našle u Zadru. Na bazenu u Višnjiku je naime počeo završni turnir Prvenstva Hrvatske za kadete.

Momčadi su podijeljene u dvije skupine. Skupinu A čine – Medveščak, Jug Adriatic osiguranje, Solaris i Mornar BS; dok su u B skupini – Jadran, Mladost, Zadar 1952 i Primorje EB. Sustav je istovjetan onom s prošlotjednog juniorskog Prvenstva Hrvatske.
Dakle, unutar nadmetanja po skupinama 3 kola, prvoplasirane momčadi ostvaruju pravo izravnog ulaska u polufinale, dok drugo i trećeplasirani sastavi iz obje skupine, ‘križanjem’ tvore parove lažnog četvrtfinala.

Prvo je kolo ponudilo poprilično neizvjesne, zanimljive dvoboje. U A skupini je Jug Adriatic osiguranje pobijedio Solaris 9:7 (5 golova postigao je mladi jugaš, Lovro Zvono), no još pet minuta prije kraja bilo je tek +1 za Dubrovčane ili potpuno otvorena utakmica. U drugoj utakmici ove skupine, Medveščak je bio uvjerljiv protiv Mornara BS ostavivši Splićane na 6 golova zaostatka. Po 4 gola za pobjednika su dali Roko Čoga Šterle i Luka Sever.

Najneizvjesnije je bilo u oba susreta B skupine u kojima je samo po 1 pogodak odlučivao pobjednika. Mladost je svladala Primorje EB 8:7 zakompliciravši si malo stanje pred sam kraj. Naime, još tri minute prije sirene za konac utakmice, bilo je 7:5 za mlade Žapce. Riječani su uspjeli smanjiti na 7:6, ali su Zagrepčani iznova poveća na 8:6. Gol za ublažavanje poraza postigli su primorjaši 8 sekundi prije kraja.

Najviše golova postignuto je u ogledu Jadrana i Zadra 1952. Ukupno čak 31! Rezultat 16:15 za jadranaše možda bi nekoga asocirao na peterce, no jasno da tako nečeg u 1. kolu nema. No, dostatno će navesti podatak da je rezultat samo zadnje dionice 8:4 za Splićane. U tom su dijelu igre jadranaši i došli do pobjede jer je nakon tri četvrtine bilo 11:9 za Zadrane. Ne samo to, u zadnjim sekundama su Zadrani i dalje vodili – 15:14, da bi u doslovno posljednjim trenucima utakmice i sa zadnjim golom Jelene Butić sa sirenom, Jadran iščupao pobjedu.
Za Zadrane je najviše golova dao Juraj Barani – četiri, a za Jadran Nardo Skejić – pet.

Drugo i treće kolo na rasporedu je danas (petak, 18. ožujka).