Kadeti / 19. ožujka 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (kadeti) – Sažetak 3. dana

Medveščak i Mornar BS u finalu

Medveščak i Mornar BS će u nedjelju s početkom u 13.00 sati u Zadru, te uz mogućnost praćenje i u prijenosu na stranicama Hrvatskog vaterpolskog saveza, odlučivati o novom državnom prvaku u uzrastu kadeta.

Ekspresno je Medveščak ušao u finale ovogodišnjeg kadetskog Prvenstva Hrvatske, čija se završnica igra u Zadru. Već nakon minute igre u drugoj četvrtini, dakle nakon ukupno 8 minuta (kadeti igraju 7 minuta četvrtinu), Medveščak je imao vrlo velikih 6:1. I nisu tu stali. Kada je nezadrživi Toni Sule (6 golova u polufinalu), najbolji strijelac Medvjeda u zadnjoj sekundi druge četvrtine postigao pogodak, bilo je to tada već 9:3 za Zagrepčane. Za medveščakovce koji se niti na tome nisu zaustavili već su uraganskim tempom nastavili i početkom treće dionice povevši 12:3! Već tog trenutka sve preostale minute su bile forma koju tek treba odigrati. Bilo je savršeno jasno tko je bolji i tko će u nedjelju od 13.00 sati u finale za naslov prvaka države.
Kod kadeta Jadrana najbolja je bila djevojka, Jelena Butić koja je postigla 4 gola!

U drugom polufinalu, Mornar BS je bio puno bolji od Mladosti iako se to nije dalo za navijestiti nakon prvih sedam minuta nakon kojih su, u izjednačenoj igri, mali Žapci minimalno vodili (2:1). U drugoj četvrtini, pa i početkom treće, velik pad u igri mladostaša iskoristili su njihovi suparnici. Mornarevci su postigli čak 5 uzastopnih pogodaka, poveli velikih 6:2 i usmjerili svoj brod k luci pobjednika. Mladostaši do kraja utakmice se nisu niti jednom približili na manje od tri gola zaostatka. Mornar BS se tako priključio Medveščaku u nedjeljnom finalu, dok će Mladost i Jadran zaigrati za broncu. Zanimljivo da su se ove momčadi već susretale u Zadru na završnom turniru, u skupinama. Tada je Medveščak pobijedio Mornar BS 13:7, dok je Mladost bila bolja od Jadrana 12:6. No, to je ono što je bilo. Nedjelja je novi dan, dan za medalje!

Dakle, u odnosu na prošlu godinu, u cijelosti se izmijenila slika četiri najbolja kadetska uzrasta u Hrvatskoj. Prije godinu dana četiri najbolja kadetska sastava imali su redom – Zadar 1952, Jug Adriatic osiguranje, Primorje EB i POŠK 1937. Malo više od pola godine kasnije, jer prošlogodišnje Prvenstvo Hrvatske ovog uzrasta okončano je početkom kolovoza, u četiri najbolja sastava su četiri kluba koji nisu ondje bila 2020.

Sve nedjeljne utakmice s bazena u Višnjiku možete pratiti u prijenosu na mrežnoj stranici HVS-a, a raspored je: