Kadeti, Prvenstvo Hrvatske / 24. ožujka 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (kadeti) – Sažetak 2. dana

Utakmicama 2. i 3. kola odigranim u petak u Šibeniku, okončan je prvi dio završnog turnira kadetskog Prvenstva Hrvatske, nadmetanje po skupinama. Dio nakon kojeg smo dobili pobjednike skupina, a to znači izravne polufinaliste i to su – splitski Jadran i zagrebački Medveščak.

Drugo i trećeplasirani su izborili subotnje jutarnje dvoboje ‘lažnog četvrfinala’.

U skupini A, drugo je kolo ponudilo uvjerljive pobjede favorita. Tako je Mladost bila dvostruko bolja od gradskih suparnika iz ZPK (14:7) i 6 pogodaka mladog Žapca Ivana Maglice, dok je Jadran svladao momčad Zadra 1952 s 9 golova razlike, (15:6). Nardo Skejić je kod jadranaša postigao najviše pogodaka, 4.

U konačnici, u ovoj je skupini sve vodilo prema onomu što se dalo za nagovijestiti na početku, uoči 1. kola. Dvoboj Mladosti i Jadrana odlučivao je o pobjedniku skupine. Tu su se jadranaši pokazali puno boljim, koncentriranijim posebno u obrani, te su svladali Zagrepčane 8:4. Zanimljivo da je sva 4 gola za Mladost postigao Ivan Maglica. Ovaj je mladić skrenuo malo pozornost na sebe s ukupno 13 golova iz prethodne dvije utakmice. Međutim, nije ni Jadran imao puno više strijelaca jer su mrežu Zagrepčana pogađali – Nardo Skejić 4, Ante Perić 3 i Ante Domazet 1.

Nije baš bio nebitan ni drugi susret 3. kola A skupine jer je taj odlučivao o trećem mjestu, dakle putniku u četvrtfinale. To je Zadar 1952 koji je svladao ZPK iz Zagreba, 13:8. Briljirao je kod pobjednika Donat Lipovac sa 7 golova.

Što se tiče B skupine, njom je ‘protutnjao’ Medveščak. Medvjedi su naime u 2. kolu svladali Monar BS, 17:6 s tim da je 6:0 bilo već nakon prve četvrtine, 11:1 u poluvremenu. Solaris je bio još uvjerljiviji i nemilosrdniji pobijedivši POŠK 1937 koje su ‘zamrznuli’ na minus 13, (21:8). Tu su po 5 pogodaka postigli Dino Savin kod poraženih i Vito Di Lido za pobjednike.

No, koliko je Medveščak jak pokazalo je 3. kolo i susret sa Šibenčanima za prvo mjesto. Niti najmanje neizvjesnosti tu nije bilo od prve minute, a Medvjedi su na koncu slavili čak 20:10. Čak osmorica mladih Medvjeda se upisalo u strijelce, a od toga najviše puta Petar Babić – 5.

U relativno uzbudljivoj utakmici za treće mjesto u skupini B, u gradskom nadmetanju, Mornar BS je svladao POŠK 1937, (10:9). Poškovcima nije pomoglo ponovo 5 pogodaka Dine Savina. Mornarevci su dvije i pol minute prije kraja imali 3 gola prednosti (10:7), da bi poškovci stigli do 10:9 i 15-ak sekundi prije kraja i osvojili loptu, krenuli u napad, ali konačan cilj nisu ostvarili.

U Makarskoj su u petak odigrane utakmice 1. kola tzv. B finala odnosno borbe za poredak od 9. do 13. mjesta. Makarski Galeb MR je svladao Primorje EB 8:7, dok su kadeti Opatije LRH bili uvjerljivi protiv Vukovara 16:8. Jedan kuriozitet, čak i za mlađe uzraste. Opatijac Filip Kuhar je postigao čak 11 golova!