Juniorke / 1. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (juniorke) – Sažetak 1. dana

U Zagrebu je okončan prvi dan odnosno prva dva kola natjecanja na juniorskom Prvenstvu Hrvatske za djevojke. Nakon prvih utakmica jedine koje se mogu pohvaliti s obje pobjede su mlade igračice Mladosti i POŠK-a 1937. Čak i ne samo s pobjedama, već vrlo uvjerljivim trijumfima.

Posebice to vrijedi za slavlje poškovki protiv osječke Murse u 1. kolu, čak 30:4. Iva Rožić, već znana iz seniorske konkurencije, postigla je 7 golova, ali ni ona nije bila najbolja strijelkinja. Taj epitet je u ovoj utakmici pripao Petri Čagalj s 9 pogodaka. Jadranašice su bile nadmoćne kolegicama iz Juga (14:8), a još više mladostašice protiv šibenske Viktorije (14:3) s 5 golova Nine Medić i vodstvom 9:0 nakon prve dvije četvrtine.

U 2. kolu je baš Viktoria uknjižila prve bodove, očekivano protiv sastava iz Osijeka odnosno Murse, dok je Mladost nastavila pobjedama. Sada su se mladim Žabicama na putu našle jugašice (15:2) koje posljednje tri četvrtine nisu postigle niti jedan gol. Nina Medić je postigla 4 gola, ali još malo bolja od bila je Dora Kangler s 5 pogodaka.
Splitski su derbi odigrali POŠK 1937 i Jadran. Odnosno, donekle smo očekivali derbi budući da je ipak već nakon prve dvije dionice bilo čak 7:0 za poškovke. Igračice trenera Milivoja Savina iskazuju visoku kvalitetu, dobro igraju, pa su onda logično i rezultati takvi. Najefikasnija kod pobjednica bila je Iva Rožić sa 6 golova.

U subotu se Prvenstvo Hrvatske nastavlja odigravanjem 3. i 4. kola, ali ako je suditi prema prvom danu natjecanja, možda bi najzanimljivija utakmica mogla biti ove subote prijepodne. Od 10.45 sati se sastaju Mladost i POŠK 1937, dakle jedine dvije neporažene ekipe.