Juniorke, Prvenstvo Hrvatske / 28. listopada 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (juniorke) – Sažetak 1. dana

U Šibeniku je u petak počelo trodnevno natjecanje za Prvenstvo Hrvatske u kategoriji juniorki. Na bazenu u Crnici se nalazi 5 ekipa – POŠK 1937, Mladost, Jadran, Jug i Viktoria.

Među favoritkinjama za naslov prvakinja svakako bi izdvojili Mladost i POŠK 1937. Lako je moguće da će, kao i prošle godine uostalom, baš njihov međusobni dvoboj i odlučiti o osvajačicama zlata. Usput onda odmah i pripomenimo da će se utakmica POŠK 1937 – Mladost odigrati ove subote, u okviru 4. kola, s početkom u 17.20 sati.

Što se tiče prvog dana nadmetanja, njega je obilježio prije svega splitski derbi.

U 1. kolu je naime, u gradskom sučeljavanju POŠK 1937 svladao jadranašice 11:8. Utakmica se odlučivala, što se ishoda tiče, u posljednjim minutama. U zadnju se četvrtinu ušlo s prednošću poškovki 7:6. Minimalnu prednost je POŠK 1937 imao još šest i pol minuta prije kraja (8:7), nakon čega slijede po jedan pogodak Ive Rožić i Alke Lulić za vodstvo 10:7 koje je poškovkama osiguralo pobjedu.

U istom je kolu Mladost s lakoćom svladala šibensku Viktoriju 19:2 uz po 4 gola Rie Glas i Filipe Petrić.

U 2. kolu, poškovke su svladale dubrovački Jug (11:7), a donekle sličnu utakmicu vidjeli smo u susretu Mladosti i Jadrana. Za razliku od seniorskog pogona gdje zna ipak vladati i izjednačnost, u juniorskoj konkurenciji su mladostašice puno bolje od suparnica iz Jadrana, a što potvrđuje i konačnih 13:5 za mlade Zagrepčanke