Juniorke / 29. listopada 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (juniorke) – Mladostašice su prvakinje države

Juniorke zagrebačke Mladosti nove su prvakinje Hrvatske. Ukoliko bi naveli nove-stare, niti tada ne bi pogriješili jer su Zagrepčanke u biti obranile naslov iz prošle godine, ali ekipa je ipak budući da je i dobno ograničena, malčice i izmijenjena.

Ključna utakmica za naslov, bila je dakako kako smo i najavljivali, sraz s POŠK-om 1937 u 4. kolu završnog turnira juniorskog Prvenstva Hrvatske u Šibeniku. Utakmica je i bila dostojna epiteta derbija. Od vodstva mladostašica 3:1 pa preokreta poškovki do 4:3 u korist Splićanki početkom druge četvrtine, ali i malo osjetnijeg vodstva POŠK-a 1937 pred kraj druge četvrtine, 7:5. Ipak, nakon prve polovice utakmice smo bili na početku jer rezultat je bio 7:7.

U trećoj dionici Mladost ‘stišće’ gas, te s tri uzastopna gola u prve četiri minute stiže do vodstva 10:7. Splićanke se ipak nisu predavale, već su smanjile na minimalan zaostatak uoči zadnjih 8 minuta (10:9 za Zagrepčanke). Štoviše, golom Ive Rožić iz peterca šest i pol minuta prije kraja, POŠK 1937 je i poravnao!
Na ovo su Žabice uzvratile s dva gola za vodstvo 12:10, a neizvjesnost je produžen pogotkom Lare Srhoj za 11:12 tri pol minute do kraja. Minutu kasnije, točka na i.
Nina Medić je iz pozicijskog napada pogodila mrežu Splićanki za vodstvo 13:11, što je minutu i pol do kraja bilo dostatno za slavlje pobjede, ali i osiguranog trofeja prvakinja.

Naime, kolo prije kraja, Mladost koja je u zadnjem kolu i slobodna ima 12 bodova odnosno nedostižnih 6 više od splitskog POŠK-a 1937.