Juniorke / 2. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (juniorke) – Mladost osigurala naslov!

Epitet potencijalno najznačajnije utakmice, barem kada govorimo o borbi za naslov, pripao je susretu 3. kola, u subotnje prijepodne između juniorski Mladosti i POŠK-a 1937. Jedina dva sastava koja su nakon prva dva kola imala po dvije pobjede ili maksimalan bodovni učinak. Utakmica uoči koje se pretpostavljalo da bi mogla izravno odlučivati o naslovu prvakinja države. Zagrepčanke su tu napravile značajan posao, korak bliže naslovu, budući da su mlade Žabice svladale poškovke s dva gola razlike (9:7).

Nakon prve četvrtine se činilo da su mladostašice stekle krucijalnu prednost budući da su povele 4:1 nakon prve dionice, a početkom druge i još malo više, 5:1. To je bila ipak zabluda, te ni približno još riješena utakmica. Splićanke su naime nevjerojatno brzo, u manje od dvije i pol minute (!) uspjele izjednačiti – 5:5. Ipak, do odmora su domaće igračice s dva pogotka vratile prednost na svoju stranu, 7:5. U trećoj četvrtini samo se jednom zatresla mreža, i to gošći, tako da je Mladost s vodstvom 8:5 ušla puno mirnije u zadnjih sedam minuta. To se i pokazalo dostatnim jer sve što su Splićanke uspjele postići, bilo je ublažavanje poraza. Najbolja strijelkinja utakmice bila je mladostašica, Filipa Petrić s 4 gola.

U istom tom, 3. kolu, viđen je i prvi remi. Po bod su osvojile Dubrovkinje i Šibenčanke u srazu Juga i Viktorije (5:5), dok su juniorke Jadrana bez problema svladale Mursu dopustivši im tek jedan gol (10:1). Točno polovicu pogodaka Jadrana postigla je Magdalena Butić.

Četvrto kolo je donijelo golijade Juga i POŠK-a 1937. Dubrovkinje su svladale osječku Mursu s 19 razlike (21:2) uz 8 golova Nike Azamat odnosno 6 Nine Jazvin. Splićanke iz POŠK-a 1937 bile su nemilosrdne protiv Viktorije (13:1) uz 7 golova Ive Rožić.
U završnoj utakmici 4. kola, juniorke Mladosti su ostvarile i četvrtu pobjedu svladavši Jadran 9:5, a time su kolo prije kraja osigurale naslov prvakinja. Naime, imaju 3 boda više od POŠK-a 1937, a čak da se nakon petog kola bodovno i izjednače što je teško očekivati jer igraju protiv Murse, Mladost je u prednosti zbog boljeg međusobnog omjera.