Juniori / 12. ožujka 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (juniori) – Poznati polufinalni parovi (osiguran stream)

POŠK 1937 će igrati večeras u polufinalu Prvenstva Hrvatske u Gružu protiv Jadrana, dok drugi par poluzavršnice čine riječko Primorje i dubrovački Jug Adriatic osiguranje.

Naime, u prvom jutarnjem četvrtfinalu, Primorje EB je glatko dobilo zagrebačku Mladost s 5 golova razlike (10:5). Sve četiri četvrtine su učenici trenera Samira Barača dobili u svoju korist, tako da je bespredmetno raspravljati o zasluženosti trijumfa mladih primorjaša.

Istina da generalno realizacija igrača više na obje strane nije bila baš pohvalna (2-7 Primorje EB odnosno 1-7 Mladost), ali pobjednički sastav je imao u svojim redovima iznimno raspoloženog vratara, Maura Ivana Čubranića (17 obrana), dok su od dva peterca iskoristili jedan. Mladostaš su imali jedan kazneni udarac, ali ga nisu pretvorili i u pogodak.
U trećoj četvrtini je Primorje EB od prednosti 4:2 došlo i do 7:2, malo manje od tri minute prije kraja te dionice, te je već to bila naznaka ukupnog slavlja Riječana. Najviše golova za Primorje EB postigli su Niko Čubranić i Talijan hrvatskog podrijetla odnosno s dvojnim državljanstvom, Fabio Crippa, obojica po 3 gola. Kod Mladosti je najviše golova postigao Domagoj Obuljen, dva.

Drugi četvrtfinalni ogled bio je ujedno splitski, gradski dvoboj. Iz njega su uzdignutih ruku izašli juniori POŠK-a 1937., bolji od Mornara BS. U ovoj je utakmici samo prva četvrtina bila rezultatski ravnopravna. Uostalom, u tom su razdoblju mornarevci i jedini put kratko vodili (2:1). Već u drugoj četvrtini je počelo lagano odvajanje poškovaca, prvo 5:3, pa potom i 7:4 nakon prve polovice utakmice za momčad trenera Jakše Buljana. Ovu razliku je POŠK 1937 održavao sve do početka zadnje četvrtine ili zadnjih šest minuta utakmice (9:6), a tada je slijedilo njihovo završno ‘punjenje’ suparnikove mreže, do zaključnih 12:6.
Najbolji strijelci utakmice s po 4 pogotka bili su Luka Omrčen iz Mornara BS odnosno Livio Kaurloto iz POŠK-a 1937.

Večernji dio subote donosi nam dakle polufinala u kojem će se sastati Jadran – POŠK 1937 (19.40) odnosno Jug Adriatic osiguranje – Primorje EB (21.00). Obje utakmice možete popratiti i u stream-prijenosu na našoj mrežnoj stranici.
Ujedno, cijeli nedjeljni program ili utakmice za konačan poredak također će biti ‘pokrivene’ ovakvim oblikom prijenosa.