Juniori / 10. ožujka 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (juniori) – Odigrano 1. kolo

U Dubrovniku je odigrano uvodno kolo završnog turnira juniorskog državnog prvenstva. Osam najboljih juniorskih momčadi u Hrvatskoj, za početak podijeljeni u dvije skupine od po četiri sastava, u gruškom će bazenu do nedjelje odrediti najbolji juniorski sastav u Lijepoj Našoj.

U prvim su utakmicama završnice, u A skupini ubilježene dosta uvjerljive pobjede. Prva je pripala splitskom Jadranu koji je na 5 pogodaka odstojanja ostavio Zadrane. Ključne su bile druga i treća četvrtina u kojima su momci trenera Andre Franičevića i ostvarile prednost. Nakon 3:3 po okončanju prve četvrtine, u drugoj je bilo 6:3 odnosno 7:4 za jadranaše. Najviše golova, po tri, postigli su Vito Janković za pobjednika, te kod poraženih imenjak mu, Vito Cicero, te Arijan Raci.

U drugoj utakmici iste skupine, slavilo je riječko Primorje EB nad splitskim POŠK-om 1937. Donekle slična priča odnosno, u dvije su četvrtine (prvoj i trećoj momčadi bile izjednačene), ali problem za poškovce su sigurno dvije velike ‘rupe’ u njihovom napadačkom dijelu. Cijelu drugu i zadnju četvrtinu nisu postigli ni pogotka. Prvo razdoblje bez gola POŠK-a 1937 trajalo je 9 minuta, a drugo još duže, čak 11 i pol minuta. Jasno da su riječki vaterpolisti to znali iskoristiti. Poškovci su posljednji pogodak postigli tri i pol minute prije kraja treće dionice i to je bio čak i gol za vodstvo (4:3), ali tu su Splićani stali. Poraz bi mogao biti i veći da POŠK 1937 nije imao solidno raspoloženog Nikolu Jurića između vratnica s čak 17 obrana!

U B skupini je Mladost bila nemilosrdna prema juniorima s Korčule. Konačnih 11 golova razlike je najbolji pokazatelj razlike u kvaliteti. Nakon prvih osam minuta 6:2, nakon još osam je bilo već i 9:2, mladi Žapci su brzo osvojili bodove. Četiri je gola postigao Sven Obuljen, dok je najbolji strijelac kod KPK bio Petar Tedeschi s 3 pogotka.

Još uvjerljiviji su bili domaćini završnog turnira, juniori Jug Adriatic osiguranja koji su potpuno deklasirali splitski Mornar BS. Ukoliko smo spomenuli da su poškovci u A skupini imali dvije ‘crne rupe’, dva dugačka razdoblja bez gola (9 i 11 i pol minuta), što tek reći za onu mornarevaca. Punih 26 minuta nisu postigli pogodak. Od onog za 2:2 u prvoj četvrtini do gola za tada 3:14 u posljednjoj minuti utakmice. Jugaš Patrik Kolak s 5 golova bio je prvi strijelac susreta.