Juniori, Prvenstvo Hrvatske / 28. siječnja 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE (junior) – Poznati su polufinalni parovi

Mladost protiv Primorja EB, te Jug Adriatic osiguranje protiv Jadrana. To su parovi polufinala juniorskog Prvenstva Hrvatske koje je večeras na rasporedu u dubrovačkom bazenu u Gružu, uz stream prijenos na YouTube kanalu Hrvatskog vaterpolskog saveza.

Epilog je to četvrtfinalnih utakmica koje su odigrane u subotu prijepodne. Naime, još večer ranije bilo je znano da su se u polufinale izravno, kao pobjednici skupina, plasirali Zagrepčani i Dubrovčani. Na mladostašima i jugašima je ostalo ‘samo’ pričekati svoje večerašnje suparnike.

Jadran vodio cijelu utakmicu

U prvom tzv. ‘lažnom četvrtfinalu’, Jadran je lagano svladao Zadar 1952. Završilo je 7 razlike (17:10) za momčad koju s klupe vodi trener Andro Franičević. Najbolji strijelci za pobjednika bili su Robert Stojanac i Luka Dodoja. Obojica su postigla po 4 pogotka. Za Zadrane se golovima izdvojio trostruki strijelac Vito Cicero. Najveća je razlika u biti napravljena u zadnjoj četvrtini koju su jadranaši dobili čak 5:1.

Cijelo je vrijeme utakmice Jadran vodio, od početka susreta, ali je činjenica i da su Zadrani dugo bili vrlo blizu ili čak i poravnavali rezultat (2:2, 4:4). Pred kraj druge četvrtine je Jadran prvi put malo osjetnije poveo, točnije s tri gola razlike, 8:5 odnosno 9:6 što je i bio rezultat u poluvremenu. U trećoj dionici Splićani više nisu dopuštali da njihova prednost padne ispod dva pogotka razlike, a u zadnjih osam minuta je slijedio konačan ‘udarac’ jadranaša golovima Pavlovića i Dodoje za vodstvo 14:9 šest minuta prije kraja. U završnici susreta pogocima Smodlake i Eterovića, jadranaši su pobjedu i ulazak u polufinale samo dodatno potvrdili.

Riječko vodstvo 5:0

Posljednjeg smo polufinalista doznali u srazu Primorja EB i Mornara BS, a ovaj je susret umnogome određen već nakon prvih osam minuta. Riječani su naime dobili prvu četvrtinu čak 5:0 golovima Dujmića (2), L. Babića, Tomića i G. Burburana. Mornarevci su prvi pogodak postigli na isteku 11. minute utakmice, te je Splićanima bilo vrlo teško anulirati svoj tako loš početak utakmice.

Do kraja utakmice momčad trenera Samira Barača više nije niti jednom ispuštala prednost na manje od tri gola razlike, da bi u zadnjoj četvrtini još dodatno pojačali ritam, dobili tu dionicu s 5:1, te se s ukupnih 13:5 plasirali u polufinale u kojem ih čekaju mladostaši.

Večerašnja polufinala pogledajte u stream-prijenosu na YouTube kanalu Hrvatskog vaterpolskog saveza: