Prvenstvo Hrvatske / 8. svibnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Jugaši slavili u Splitu i vode 1-0

Teniskim bi se rječnikom reklo, mini-break. To su ostvarili jugaši u nedjeljno predvečerje u Splitu. ‘Poništili’ su prednost domaćeg bazena s kojom je Jadran ušao u finalnu seriju za naslov prvaka, pobijedili su velikog suparnika i sada dali apsolutno za pravo treneru Splićana Mili Smodlaki kada je ove sezone govorio, pa ponovo i prije finala:

“Bez pobjede u Gružu nećemo do naslova prvaka”.
Sada je to i matematički točno.

Jug Adriatic osiguranje je slavio u gostima i u ne baš za njih idealnim okolnostima. Po igri Lorena Fatovića, kapetana i najboljeg strijelca Gospara, bio je vidljiv izostanak s treninga zadnja dva dana, iz zdravstvenih razloga. Nadalje, realizacija igrača više nije bila pohvalna (3-12). No, kada svemu tomu unatoč uspijete pobijediti, a naveli smo već i koga, onda je ova pobjeda Dubrovčana, velika. Vrlo velika.

Neki od presudnih detalja utakmice bile su u biti krupne pogreške Splićana. Kod vodstva 5:3 (druga četvrtina), Harkov je bio u kontri, ali mu Popadić brani. Svaka čast vrataru Dubrovčana koji je imao senzacionalnu večer (15 obrana), ali ovakvu situaciju igrač kalibra Konstantina Harkova bi trebao i bolje riješiti. Umjesto odlaska na 6:3 za Jadran, slijedio je niz Gospara sve do 6:5 u korist gostiju početkom treće četvrtine.
Sredinom zadnje četvrtine, još jedna kontra Jadrana. Sad je Butić u mat-situaciji, ali niti on ne zabija, pri rezultatu 8:8. Već u sljedećem napadu je s druge strane Benić pogodio za vodstvo Dubrovčana 9:8. U zadnjim minutama je na 2 metra, potpuno sam bio i Antonio Dužević, centar Splićana. Neometan, ali je pogodio Popadića u ruke. Kod 9:9, dvije minute prije kraja Dobud ne vidi da su mu suigrači dali loptu već pliva na svoju poziciju, te je Jug AO ‘jurnuo’ u kontru, a nju je realizirao Argyropoulos. Umjesto mogućeg 10:9 za Jadran, rezultat jest 10:9, ali za goste.
Kod 10:10 u zadnjoj minuti, prekršaj u napadu je napravio Rino Burić, a u novoj kontri jugaši ne griješe. Posljednji pogodak na utakmici postigao je 35 sekundi prije kraja Maro Joković.

Kod Jug Adriatic osiguranja svakako valja istaknuti vratara Tonija Popadića koji je vjerojatno i prvo ime susreta. Jugaši su poveli 1-0 u seriji koja se igra do tri pobjede. Sljedeća utakmica je na rasporedu u utorak, 17. svibnja budući da nam sada slijede još i utakmice naših prvenstvenih finalista u Ligi prvaka.