Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 13. ožujka 2021.

PRVENSTVO HRVATSKE Jugaši slavili u derbiju

Jug Adriatic osiguranje napravio je značajan korak k osvajanju prvog startnog mjesta u doigravanju državnog prvenstva. U Zagrebu su, u derbiju protiv Mladosti pobijedili minimalno, ali zasluženo 11:10.

Vrlo vjerojatno presudan trenutak utakmice dogodio se u 9. minuti već kada je Lovre Miloš isključen bez prava zamjene (brutalnost), a zbog udaranja iznad razine vode, igrača Juga AO, Alexandrosa Papanastasioua. Bilo je to pri rezultatu 3:3, u trenutku kada se čak Mladost i obranila od napada suparnika. Ono bitnije, do tog trenutka smo gledali potpuno rezultatski izjednačeni vaterpolo, da bi nakon 4 minute igre s igračem više u kontinuitetu, Jug AO prvi put poveo s tri razlike (6:3). U biti, jugaši više nisu ni ispuštali prednost iz svojih ruku, neovisno tomu što je Mladost u nekoliko navrata uspjela smanjivati zaostatak na minimalnih gol razlike.

Sigurno da je veliki nedostatak Mladosti i u rotaciji, predstavljao izostanak Lovre Miloša, a Jug AO je odveć iskusna momčad da ponuđeno ne bi uspjeli sačuvati, iskoristiti i na koncu se time okoristiti s punim pravom. Kod pobjednika je ponovo sjajnu večer imao njihov najbolji pojedinac, Loren Fatović s 5 postignutih golova. Doduše, imao je za njih i 11 šuteva, ali on je predodređen za završavanje akcija, za egzekuciju i to čini vrlo dobro. Jednako kao što je na drugoj strani, u momčadi Mladosti odličan bio kapetan Bukić. Pokretač, redatelj, ali i najbolji strijelac. Četiri gola, ali iz samo 6 pokušaja od kojih je jedan završio u vratnici.

Između vratnica je pak briljirao Marcelić (Mladost) s 11 obrana od kojih je jedan peterac (Fatoviću), ali valja spomenuti i Popadića (Jug AO) koji je posebno u završnici susreta kada je domaćin prijetio izjednačenjem, s 2-3 vezane obrane ulio dodatnu sigurnost svojoj momčadi.