Prvenstvo Hrvatske, Seniori, Vijesti / 11. veljače 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE – Jugaši rutinski do pobjede

Bilo je donekle sličnosti u srazu jugaša i primorjaša u subotu rano poslijepodne, s utakmicom odigranom u Zagrebu večer ranije, između Mladosti i Jadrana. Prvo poluvrijeme poprilično izjednačeno, a onda u drugom dijelu, s naglaskom na treću četvrtinu, konačan udarac pobjednika.

Riječani su tako u Dubrovniku bili poveli (0:1 i 1:2), nakon početnih osam minuta imali egal (2:2). Igrači trenera Igora Hinića solidno su odolijevali jačem domaćinu i u drugih osam minuta, ‘držali korak’ za jugašima (5:4 i 6:5 za Jug Adriatic osiguranje). A onda…

Onda su Dubrovčani odlučili samo malo jače razapeti jedra, postići nekoliko uzastopnih golova, steknuti komotniju prednost za ležerniju završnicu. To se i dogodilo, od 7:5 rezultata s kojim se ušlo u treću četvrtinu do 10:5 sredinom te dionice (Žuvela i Kržić, oba gola iz protunapada, te mladi Patrik Kolak). Do kraja ove četvrtine Žuvela će i još jednom ‘jurnuti’ u kontru i okončati je golom (11:6). Riječani su doslovno nadplivani u trećoj četvrtini. Nažalost, tijekom utakmice je ozlijeđen jugaški reprezentativac Matias Biljaka kojem je slomljen nos.

U konačnici je tih pet pogodaka razlike bila i konačna prednost Jug Adriatic osiguranja u njihovoj novoj pobjedi.