Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 1. travnja 2023.

Jugaši poveli 1-0 protiv Mladosti

U prvoj polufinalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske u Gružu, Jug Adriatic osiguranje je pobijedio Mladost 13:6 (5:1, 3:1, 2:3, 3:1) i time napravio značajan korak k finalu.

Utakmica odnosno njezin pobjednik je bila načelno vrlo brzo odlučena. Naznaka je bila u prvoj četvrtini (5:1 za Dubrovčane, a 3:0 nakon samo tri minute); obrisi i više no vidljivi nakon druge dionice (vodstvo 8:2); da bi potvrda stigla početkom treće četvrtine (gol Žuvele za 9:2). Ne sjećamo se niti jedne momčadi koja bi mogla u Dubrovniku, pa i igdje čak, preokrenuti sedam golova zaostatka protiv jugaša u manje od dvije četvrtine. Tako je jasno da to onda nisu uspjeli ni mladostaši.

Uspjeli su stići u dva navrata na 4 gola minusa (9:5 i 10:6), ali ništa više od toga. Momčad trenera Kobešćaka je uspjela upravo u onom na što je svoje učenike upozoravao strateg mladostaša, Zoran Bajić. Prva četvrtina i rezultatsko ‘odljepljivanje’ Dubrovčana. Ako to Jug Adriatic uspije, protiv bilo kojeg suparnika, postaje neuhvatljiv. Trener gostiju je pokušavao štošta, pa i dosta ranu promjenu vratara (Jurlinu je sredinom druge četvrtine zamijenio Sunara). Nije baš pomoglo.

Jug Adriatic osiguranje je poveo 1-0 u polufinalnoj seriji i još ga samo pobjeda dijeli do ulaska u još jedno finale Prvenstva Hrvatske. Jugašima pak 4. finale ove sezone.