Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 11. veljače 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE – Jadranu derbi 4. kola

Iza nas je četvrta prvenstvena runda u nadmetanju djevojaka, a oči ženskog vaterpola u nas, ove su subote bile usmjerene u Split i tamošnji derbi. Ne samo gradski, već derbi kola.

Prva pobjeda jugašica

Potpuno očekivano. Dubrovačke su vaterpolistice ostvarile prvu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu. U nedjelju rano poslijepodne, igračice Juga su gostovale kod osječke Murse u Vukovaru i slavile uvjerljivo, s 8 pogodaka razlike. Riječ je bila o unaprijed odigranoj utakmici 5. kola.

Nakon prve dvije četvrtine je bilo 6:0, a Osječanke su prvi gol postigle tek pet minuta prije kraja treće četvrtine. Kod pobjednica je pogocima prednjačila Nina Jazvin koja je uspjela 4 puta loptu smjestiti u gol suparnica.

Jadranu pripao finiš utakmice

Jadran je svladao POŠK 1937, susret za prvu pratnju vodeće Mladosti u ovom trenutku. Utakmica od koje se i očekivala potpuna neizvjesnost nije iznevjerila. Bodovi su se naime osvojili u zadnjim minutama. Uostalom, još do manje od tri minute prije kraja utakmice, sve je bilo otvoreno u Poljudu – 5:5. Tada su po jedan pogodak postigle Jelena Butić odnosno Ana Goreta za konačnih 7:5 Jadrana.

Generalno, jadranašice su ipak i bilje bolje najvećim dijelom susreta. Poškovke su uspjele samo jednom povesti (doduše, bilo je to u zadnjoj dionici – 4:5). Jadran je pak sredinom treće četvrtine prvi put poveo s više od gola razlike (3:1). Ovakvim su ishodom bodovno sada poravnata oba splitska kluba, s time da poškovkama tek slijedi još ‘obračun’ s mladostašicama.

Mladost uvjerljiva protiv Juga

Žabice su i dalje jedini sastav bez ijednog izgubljenog boda. U četvrtom nastupu, četvrta i uvjerljiva pobjeda. S dvaput po 4:1 u uvodne dvije četvrtine ili 8:2 u poluvremenu, već je bilo jasno da bodovi ostaju uz Savu. Međutim, Zagrepčanke se nisu na tomu zaustavile već su nastavile u istim ritmu i dalje. Sve tako do pet minuta prije kraja treće četvrtine kada je na semaforu pisalo 10:2 za Mladost. Tada su i Žabice mogle popustiti i gošćama dopustiti ublažavanje njihovog poraza. Matea Skelin je s 4 gola bila najubojitija kod pobjednica.

Pobjeda Viktorije

Na istoku Slavonije, u Vukovaru, osječka Mursa baš i nije imala šanse protiv Šibenčanki iz Viktorije. U tom pogledu puno uostalom sugerira i konačnih 9:3 za gošće iz Dalmacije. Jedno izjednačenje na početku utakmice (1:1), bilo je najviše što je Mursa uspjela učiniti.

Inače, u Vukovaru će se igrati vrlo skoro, već u nedjelju nova utakmica. Riječ je o unaprijd odigranom susretu 5. kola, kada Mursa dočekuje dubrovački Jug.