Prvenstvo Hrvatske / 31. listopada 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Jadranovi laki bodovi

Kako smo najavljivali ili predviđali, nikakvih baš problema jadranaši nisu imali u nadvladavanju momčadi Zadra 1952. U utakmici 4. kola državnog prvenstva, momčad trenera Mile Smodlake vrlo je uvjerljivo (17:4), a to znači i lagano došla do nova tri boda. Dobro uigravanje za subotu i uzvrat u rumunjskoj Oradei za ulazak u Ligu prvaka.
No, još su nešto jadranaši postigli ili uspjeli u ponedjeljak navečer u svojem bazenu. Svi igrači, izuzev vratara, su postigli gol. Ne samo to. Trener Mile Smodlaka je iskoristio priliku i dao priliku vrlo mladim igračima, podmlatku kluba (nekima su to i prve minute u seniorskom vaterpolu).

Tako je primjerice zadnju četvrtinu branio Tomislav Stričević (17 godina, 4 obrane), pa centar Šime Žilić (16 godina, 1 gol), potom Andro Galić (16 godina, 1 gol), zatim Duje Cuzzi (15 godina, 2 gola), te Bruno Smodlaka (16 godina, 1 gol). Potonjem nije baš slučajno prezime Smodlaka, radi se o sinu velikog centra, sada trenera Jadrana.

U takvim uvjetima trener Mile Smodlaka je mogao odmarati vratara Marcelića, ali i Bukića, Dobuda, Marinića Kragića, Burića, Zovića, a dakako nije zbog ozljede bilo niti Šetke. Rezultat nije patio…