Prvenstvo Hrvatske / 11. studenoga 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Jadran u stopu prati Dubrovčane

Nisu jadranaši dopustili više od 10-ak sati da im se jugaši bodovno odviše odvoje na prvenstvenoj ljestvici. Toliko sati nakon pobjede Juga Adriatic osiguranja nad KPK i odlaska Dubrovčana na 13 bodova, i splitski su se vaterpolisti trenera Mile Smodlake iznova bodovno izjednačili s Gosparima.

U drugoj utakmici 5. kola, Jadran je u Rijeci svladao do ovog kola vodeću i neporaženu momčad lige, Primorje EB. Sve što su gosti na Kantridi ‘dopustili’ domaćinima bila su dva početna izjednačenja (1:1 i 2:2). Od trenutka kada je Luka Bukić u drugoj polovici druge četvrtine zatresao mrežu za vodstvo jadranaša 6:2, odagnana je i najmanja sumnja kako će ovaj dvoboj završiti. U poluvremenu je rezultat još bio relativno dobar za Riječane, budući da su zaostajali ‘samo’ 3 gola (4:7).

U trećoj pak četvrtini, konačna odluka. Kanonada u izvedbi Zovića, Burića, Bukića, Marinića Kragića, Pejkovića za čak 13:6 uoči zadnjih osam minuta. Trenutak u kojem su očito i Splićani počeli malo više razmišljati o utorku u Hannoveru, startu Lige prvaka i snazi koja će im trebati na sjeveru Njemačke. Na sjeveru jadranske obale su svoje učinili.