Prvenstvo Hrvatske / 19. veljače 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Jadran slavio u derbiju

Splićani su u trećem ovosezonskom ogledu protiv jugaša, ali prvom u državnom prvenstvu, slavili. Ukupno je sada to 2-1 za Jadran, ali subotnja prvenstvena pobjeda momčadi trener Smodlake (13:11) donosi lijepu prednost. Zasad u svakom slučaju psihološku, jer bodovno ma koliko se trenutačnih 6 više za Jadran čini puno, ne mora biti i presudno odnosno nedostižno. Prvo, Jug Adriatic osiguranje ima utakmicu manje u odnosu na Jadran, te vrlo bitno, jadranaši tek moraju doći u Gruž.

Na Poljudu smo gledali zanimljivu utakmicu, s nekoliko sjajnih poteza, pogodaka, a osobito jednog silno raspoloženog igrača. Konstantin Harkov, ljevak koji bi uskoro trebao dobiti i službeno dopuštenje nastupa za Hrvatsku, imao je svoju večer. Sa 6 golova jasno da je prvi strijelac, ali i prvi pojedinac utakmice. U prvoj četvrtini (4:4), sva četiri pogotka je on postigao. Još će dva postići u vrlo važnim trenucima treće četvrtine kada se Jadran rezultatski počeo osjetnije odvajati.

Bilo je očito koliko je u ovom trenutku Jadran u prednosti u odnosu na Jug Adriatic osiguranje u pogledu mogućnosti rotacije igrača ili ono što se naziva ‘dužom klupom’. Duži, kvalitetniji izbor iskusnih igrača uspio je čak amortizirati i crveni karton centra Splićana, Nikše Dobuda usred utakmice, točnije u 17. minuti.

Jugaši su ozbiljnije poveli, priprijetili sredinom druge četvrtine povevši 7:5, ali koliko je široka napadačka lepeza Smodlakine momčadi pokazale su zadnje tri minute ove dionice. Prvo Bukić u jednoj minuti postiže 2 gola (7:7), da bi zatim Marinić Kragić vratio prednost domaćinu (8:7). Tek što je počela treća četvrtina, u doslovno prvom napadu, Harkov je opet proparao suparničku mrežu. U ukupno četiri minute Jadran je od 5:7 došao do 9:7. I nisu se tu zaustavili jer je tri minute prije kraja ove trećine Harkov zatresao i ponovo mrežu inače solidnog Popadića za 10:7! Mladi Gospari se ne mire lako s rezultatskim minusom, te i gost uspijeva smanjiti na 10:9 (Papanastasiou i Žuvela) za zadnjih 8 minuta.

U posljednjoj dionici Jadran je čvrsto kontrolirao igru i rezultat, ne dopustivši izjednačenje već stalno držeći suparnika na gol do dva razlike. Sve u svemu, utakmica koja nikako nije bila nezanimljiva, koja je opravdala očekivanja, nekim navijačima podarila više, nekima možda malo manje razloga za zadovoljstvo, ali hrvatski derbi sigurno nije podbacio.