Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 28. ožujka 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE – Jadran protiv Primorja EB u polufinalu

Ekspresno i vrlo, vrlo lagano. Tako su u polufinale prošli splitski Jadran i riječko Primorje EB (ujedno i polufinalni par) nakon uvjerljivih pobjeda i u uzvratu četvrtfinala Prvenstva Hrvatske.

Dok se za Jadran to doista i očekivalo jer velika je razlika u kvaliteti između hrvatskog doprvaka, drugoplasiranog u Premier ligi i sudionika Lige prvaka, te dosta slabijeg POŠK-a, donekle iznenađuje visina i lakoća pobjede Riječana.

Jadran bez poštede prema POŠK-u

U poljudskom bazenu s kojim počinjemo jer ta je utakmica počela i završila 10 minuta ranije u odnosu na riječku, Jadran je već ušao s prednosti iz prve utakmice (13:5), da bi u uzvratu bili još nemilosrdniji. Jadranaši su sredinom druge četvrtine vodili 7:0, na kraju druge četvrtine 9:1, tako da nema skoro ni smisla dalje navoditi kretanje rezultata.

Na Kantridi u poluvremenu 7:1

U Rijeci vrlo, vrlo slično, da ne velimo identično. Ništa nije dalo za naslutiti baš na takav tijek jer Riječani i Šibenčani su dosad ove sezone ipak odigrali nešto neizvjesnije četiri utakmice. U jednoj je bio remi (10:10 – kvalifikacija Kupa), plus tri pobjede Primorja EB. Zadnja je bila, prije ove na Kantridi, u prvoj utakmici četvrtzavršnice. Riječani su tu dobili s dva gola prednosti (10:8).

Primorje EB igra jako dobro, imali su status favorita i prije uzvrata, ali opet malo je tko mogao očekivati da će i ovdje biti 7:0 za domaćina. Također u drugoj četvrtini, malo manje od dvije minute prije kraja. Do poluvremena, 7:1. Kada uzmemo u obzir i onih 2 razlike prednosti za Riječane iz Crnice, onda je jasno da je i ova utakmica u tom trenutku već bila zaključena.

Dakle, i u Rijeci je baš kao i u Splitu, uzvrat trajao u biti samo prve dvije četvrtine. Sve nakon toga bilo je puko odrađivanje forme. Štoviše, trener domaćina Igor Hinić mogao si je priuštiti luksuz da između vratnica u zadnjoj četvrtini izmijeni i vratara, pa je mrežu Riječana zadnjih osam minuta čuvao Mauro Dipić umjesto Maura Ivana Čubranića.

Jedan je polufinalni par dakle; Jadran – Primorje EB. Podsjetimo da se u polufinale još ranije plasirao i Jug Adriatic osiguranje koji čeka za suparnika boljeg iz ogleda Mladosti i Mornara BS čiji se uzvrat ima za odigrati ove srijede, 29. ožujka na bazenu uz Savu.