Prvenstvo Hrvatske / 13. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Jadran lagano u 1. polufinalu

Jadran je isto kao Jug Adriatic osiguranje dan ranije, poveo 1-0 u polufinalu državnog prvenstva protiv Solarisa. Temeljna ideja Splićana uoči utakmice bila je – potrošiti se minimalno, a ostvariti pobjedu. Ne samo u prvoj, već jednako tako i u drugoj polufinalnoj utakmici jer je stav u taboru jadranaša da će finalna serija biti naporna, iscrpljujuća, pa već sada shodno tomu valja čuvati snagu, energiju za očekivane utakmice završnice.

Samo je prva četvrtina u poljudskom bazenu protekla u izjednačenoj igri odnosno rezultatu. Solaris je čak i poveo (0:2 nakon dvije minute), a Jadran prvi put došao u prednost tek nakon 5 minuta igre (Pejković za 4:3). No, od druge četvrtine – druga ‘pjesma’. Oni manje-više očekivani ‘stihovi’ milozvučni za uši jadranaša.
Brzo vodstvo u početku druge dionice (6:3), bilo je za trenutak umanjeno kada je Solaris došao s dva uzastopna gola Jerka Penave odnosno Antuna Gorete iz peterca, na samo gol zaostatka (6:5). Više, dalje ili bolje od toga Sunčani nisu mogli. Bukić, Butić i kapetan Šetka, šutevima iz pozicijskog napada do poluvremena su odveli Splićane do prednosti od 4 gola (9:5).
Početkom treće četvrtine Luka Bukić pogađa s igračem više (10:5), Goreta ne koristi drugi peterac za Solaris i to je bio početak kraja. Barem za ovu utakmicu. Može li Solaris ‘pokazati zube’ u drugom susretu, već za dva dana… vidjet ćemo. Pridodajmo da je Jadran igrao bez Marina Delića.

Druga utakmica polufinala odigrat će se u Šibeniku, u petak, 15. ovog mjeseca od 19.30 sati.