Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 17. ožujka 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE – I Mladost na korak do polufinala

Nakon Juga Adriatic osiguranja koji je već ušao u polufinale doigravanja, na vrlo dobrom putu k istom dosegu je i zagrebačka Mladost. Žapci su uvjerljivo, bez stresa i većih problema slavili u poljudskom bazenu protiv splitskog Mornara BS, u prvoj utakmice četvrtzavršnice doigravanja državnog prvenstva, 14:9.

Zagrepčani su izrazito odlučni u iskazivanju snage i kvalitete ušli u utakmicu, te su već do sredine prve četvrtine odredili tijek cijele utakmice, povevši 3:0. Prvi centar Zagrepčana, Branimir Herceg je u 17. sekundi utakmice postigao pogodak, a time je samo navijestio svoju veliku večer u Splitu. Herceg će naime do kraja utakmice postići ukupno 4 gola, baš koliko i suigrač mu, David Mijić.

Mornar BS je uspio samo u dva navrata stići na gol zaostatka (2:3 u drugoj i 6:7 u trećoj četvrtini). Međutim, u oba bi navrata gosti iz Zagreba prvenstveno pojačali obranu, ‘visoko’ napali mornarevce i time oduzeli žestinu i opasnost napada Splićana. Tako je nakon 2:3, Mladost u hipu odgovorila s tri uzastopna gola (2:6), a još više do dolazi do izražaja u trećoj četvrtini kada je Mornar BS nakon gola Bušelića iz kontre (6:7), Mladost silovito uzvratila. Dva gola Hercega s dva metra i jedan Eleza s desnog vanjskog za vodstvo Zagrepčana 10:6 uoči zadnje dionice. Ako već tada nije sve bilo riješeno po pitanju pobjednika, sigurno jest početkom zadnje četvrtine s dva lijepa dalekometna šuta Vrbnjaka i ljevaka Mijića za vodstvo gostiju od 12:6. Pitanje pobjednika tu je riješeno, ostalo je samo vidjeti s koliko će točno pogodaka prednosti Mladost čeka uzvrat četvrtfinala doigravanja Prvenstva Hrvatske. Ta će se utakmica odigrati u Zagrebu, za malo manje od dva tjedna, 29. ovog mjeseca