Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 7. travnja 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE – Furiozni jugaši u finalu

Jug Adriatic osiguranje je u dvokoraku, u dvije utakmice, lagano i izrazito uvjerljivo ušlo u novo ovosezonsko finale. Ovog puta, u finale državnog prvenstva, a nakon što su i više no nadmoćno pobijedili Mladost u Zagrebu, čak 23:11.

Teško se sjetiti kada su zadnji puta, ako i ikada, Dubrovčani postigli čak 23 gola na bazenu uz Savu. Vrlo rijetke su i utakmice u kojima su baš svi jugaši postigli barem po jedan pogodak. U biti, u koji bi god segment igre pogledali, nadmoć jugaša je bila toliko izražena da onda čak ovakav rezultat i ne čudi previše. On je realan prikaz stanja u bazenu u ovoj utakmici, pa i odnosa kvalitete ova dva sastava ove sezone.

Samo je prvu četvrtinu Mladost uspijevala koliko-toliko ‘držati’ korak ili možda više privid izjednačenosti, makar niti jednom nisu uspjeli poravnati. Početkom druge dionice domaćin je smanjio na 5:6 (Jelača), da bi potom krenula strašna kanonada po golu domaćina. Sjajnih 4-5 minute igre Gospara u kojima je Jug Adriatic osiguranje u trenu poveo 11:5. To je međutim bio samo uvod u ono što je slijedilo kasnije.