Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 11. veljače 2023.

PRVENSTVO HRVATSKE – Domaćinima pripalo 13. kolo Lige za ostanak

Domaće momčadi nisu imali ‘milosti’ u 13. kolu državnog prvenstva, Lige za ostanak. To jasno iskazuju i konačni rezultati.

Car odigao kraljevski

Na bazenu u Sveticama, kod Medveščaka je gostovao splitski POŠK. Počeli su sjajno poškovci, ako navedemo da su poveli 1:0, ali… Do kraja prve četvrtine je već bilo 4:1 za domaćina. U poluvremenu i 8:3, pa dvije minute prije kraja treće četvrtine 10:3 itd.

Jedan je igrač umnogome determinirao visoku pobjedu Medveščaka. Bojan Car je postigao čak 6 golova za ukupnu pobjedu 15:9. Od tih 6 samo je jedan bio iz kaznenog udarca. Bila je to i inače utakmica s povećim brojem peteraca. Gosti su ih imali čak 5, sve su iskoristili, od toga najviše mladi ljevak Vito Janković – četiri.

Korčulani priprijetili u početku

Možda su malčice gosti s Korčule čak i iznenadili domaćina u Poljudu, sastav Mornara BS. Ne samo što su Korčulani poveli (0:3), i ne samo što su dobili prvu četvrtinu, već su je dobili relativno uvjerljivo i s izrazito puno pogodaka za prvih 8 minuta – 4:6. Deset golova u osam minuta, to valja i stići postići.

Kada su se mornarevci oporavili od početnog šoka ili laganog iznenađenja koje su im priredili gosti, rezultat se počeo drastično mijenjati. Nije baš odmah krenulo tako jer je na točno polovici utakmice još uvijek bilo neriješeno (7:7), da bi potom Splićani lagano preuzimali konce igre u svoje ruke. Uoči zadnje četvrtine bilježimo vodstvo Mornara BS od dva pogotka razlike (10:8), a u zadnjih osam minuta, zaključavaju se domaćinova vrata, a pogađaju za domaćina Luka Penava iz kontre odnosno imenjak mu, Luka Omrčen za konačnih 12:8.