Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 31. siječnja 2024.

PRVENSTVO HRVATSKE – Domaćini bez milosti

Baš kako smo najavili, 2. kolo drugog dijela državnog seniorskog prvenstva ispalo je kolo domaćina. Bez i najmanje dvojbe, naznake ikakve neizvjesnosti ili šanse za gostujuće sastave.

Solaris triput uspješniji
Prva se utakmica ovog kola igrala u Šibeniku. U Crnici je i postignuto najviše pogodaka, ukupno čak 28 s tim da je Solaris bio triput uspješniji. Naime, 21 je lopta odsjela u korčulanskoj mreži, a triput manje u Solarisovom golu. Antonio Petković je postigao čak 5 golova, dok su još dvojica njegovih suigrača, Šimun Brajković Roko Pelicarić pridodali po 4.
Nakon prve četvrtine je bilo 5:1, a u poluvremenu čak 12:4. Na tome nisu stali Sunčani jer su treću četvrtinu dobili čak 6:0. Brzo završena priča.

Neumoljivo Primorje EB
Na istom tragu kao Solaris bilo je i riječko Primorje EB. Na Kantridi su Bankari postigli jednak broj golova kao Solaris (21), ali su primili bitno manje (4). Pune dvije četvrtine (drugu i četvrtu) Zadrani nisu postigli gol, ali su zato u dvije četvrtine primi po 7 pogodaka (u drugoj i trećoj dionici). Jasno da se s tim brojkama ne može izvući ništa puno bolje od uvjerljivog poraza. Najbolji strijelac kod Riječana bio je Fabio Crippa s 5 pogodaka,

OVK Split skoro tri četvrtine bez gola
Jednosmjerna je utakmica odigrana i u splitskom derbiju, srazu Mornara i OVK Splita. Početkom druge četvrtine, točnije u prvoj minuti, ukupno dakle 9. minuti utakmice Karlo Kreković je pogodio za OVK Split za 3:3. I… to je bilo to u ovoj utakmici od OVK Splita. Učenici trenera Joška Krekovića više nisu postigli niti jedan pogodak! Čak 20 i pol minuta. Jasno da je Mornar to uspio nonšalantno riješiti u svoju korist.

Mladostaši završili posao u prvoj četvrtini

Na bazenu uz Savu, u sučeljavanju snaga dvije zagrebačke prvoligaške momčadi, Mladost je potvrdila primat u metropoli. Učinili su to vrlo brzo. Naime, 5:1 je bilo nakon prve četvrtine. Sijevali su golovi Žabaca i iz kontre, i s 2 metra, s igračem više… Jako brzo razmontiran sastav Medveščaka.
U drugoj četvrtini, mladostaši su možda malo podsvjesno popustili svjesni da su puno jači i da su zapravo na pola puta do pobjede. Medvjedi su to znali iskoristiti, uspjeli su smanjiti na dva gola minusa (7:5) i stvorili privid neizvjesnosti. Privid stoga jer su već u sljedećoj četvrtini ponovo pojačali ‘gas’ Žapci, dobili tu dionicu 4:1, a početkom zadnje četvrtine bilo je već i plus 6, odnosno 12:6 za Mladost.

Kod mladostaša je najbolji strijelac bio ljevak David Mijić s 4 gola, baš koliko je za Medvjede postigao Bojan Car.