Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 1. rujna 2020.

PRVENSTVO HRVATSKE: Deseta kruna za mladostašice

PRVENSTVO HRVATSKE – Finale seniorki, 2. utakmica

JADRAN – ŽAVK MLADOST 6:16 (1:0, 2:3, 2:5, 0:8)

SPLIT – Plivalište Zvončac. Gledatelja 100. Suci: Periš i Banovac. Opunomoćenik: Rebić (svi iz Splita).

JADRAN: M. Barišić, Jurić, Vujević, Nardelli, Vukelić, M. Butić 1, Bradašić, Majlat, Kliškinić, I. Butić 1, Barišić 2, D. Butić 1 (0+0), Mišić, Katušić 1. TRENER: Alen Brakus.

ŽAVK MLADOST: Šerkinić, Miljković 4 (1), Županić 1, E. Crnički, Lordan 5, Skelin 2, Topić, Lacić, Petrić, Brnetić 2 (1), L. Crnički 1, Kangler, Medvešek, Medić 1 (1). TRENERICA: Mia Šimunić.

PETERCI: Jadran 0-2, Mladost 3-3.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran 9, ŽAVK Mladost 11.

REALIZACIJA IGRAČICE VIŠE: Jadran 1-9 (11%), ŽAVK Mladost 3-6 (50%).

Vaterpolistice zagrebačke Mladosti nove su prvakinje Hrvatske. žabicama je to četvrti uzastopni, a ukupno 10. naslov prvakinja države i nastavak niza nepobjedivosti u našoj nacionalnoj ligi. Naime, ŽAVK Mladost je posljednji puta poražena u nekoj prvenstvenoj utakmici 14. svibnja 2016. u polufinalu Prvenstva Hrvatske u Zagrebu, od riječkog Primorja EB. Od tada su Zagrepčanke jednostavno nezaustavljive, prejake za konkurenciju u nas.

Doduše, u subotnjoj drugoj utakmici finala Jadran je, dok je bilo snage, pružao ne solidan otpor, nego su malo možda i zabrinule gošće. Splićanke su vodile 2:0 nakon prve četvrtine, 4:3 u polovici utakmice, da bi tek u trećoj četvrtini, već od prve minute ove dionice slijedi preokret. Izjednačenje, pa koju sekundu kasnije i prvo vodstvo, a onda nastavak trijumfalnog plova mladostašica.

Ujedno, i dva od tri pojedinačna trofeja su pripala Žabicama.

Za najbolju igračicu je proglašena Emmi Miljković (ŽAVK Mladost), dok je najbolja vratarka Latica Medvešek (ŽAVK Mladost). Najbolja strijelkinja Prvenstva Hrvatske Ivana Butić (Jadran) s 45 golova.