Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 27. veljače 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – 12. kolo

PRVENSTVO HRVATSKE – Drugi uzastopni bod Zadrana

Nakon boda protiv Medveščaka u 11. kolu, Zadrani su obogatili svoj konto i u 12. kolu za jedan bod. U svojem su Višnjiku odigrali neodlučeno, u posljednjoj utakmici kola protiv gostiju iz Korčule,

Možda su čak bili i blizu pobjede, da nije u Korčulana veterana Srđana Antonijevića. S 4 pogotka najbolji strijelac KPK-a, svoj je četvrti postigao dvije minute prije kraja i to je bio baš odlučujući, posljednji gol na utakmicu. Pogodak za 10:10.

Utakmica je bila puna rezultatskih obrata u kojima se međutim zrcalila izjednačenost obiju momčadi. Gosti su poveli (0:1 i 1:2), da bi već do sredine druge četvrtine domaćin preokrenuo izrazito u svoju korist (5:2). Međutim, nije to niti blizu odluke jer u prvoj minuti treće četvrtine opet vode gosti (5:6). Dvije i pol minute do kraja treće dionice gosti su imali najveću prednost, (6:8). S tolikom su prednošću, samo s malo drukčijim brojkama, Korčulani ušli u zadnju četvrtinu (7:9).

Tada opet na scenu stupaju domaćini koji su zaredom postigli tri gola i poveli – (10:9). Već spomenuti Antonijević golom u završnici uspio je jedinom prvoligašu s nekog od naših otoka priskrbiti bod.

Vrlo vjerojatno možda i najrealniji ishod utakmice.

Za jugaše pogađao i vratar!

Potpuna dominacija Juga Adriatic osiguranja. Od vodstva 5:1, preko 9:1, 11:2 nakon druge četvrtine, pa do činjenice da od 14 igrača dubrovačkog sastava, samo dvojica nisu postigli pogodak. Jedan je vratar Toni Popadić, a drugi je centar Konstantin Kakaris. Čak je i drugi vratar, Ivan Jurišić se uspio upisati u strijelce. Njegov je gol bio ukupno 18-ti jugaša, a postigao ga je malo nakon što je obranio peterac.

Štoviše, valja naglasiti da je trener Kobešćak poslao u vodu naglašeno mladu momčad – Zvono, Stahor, Mozara, Tomasović, Kolak, Žuvela, Jurišić i Bjelopera. I oni su s lakoćom svladali mornarevce s 10 razlike!

Žapcima derbi uz Savu

U derbiju 12. kola, dijela nadmetanja za poredak od 1. do 5. mjesta, domaćin je uvjerljivo i bez problema svladao gosta. Bio je to ‘sudar’ dvojice stratega koji su ujedno i kolege u stožeru reprezentacije (Zoran Bajić i Jure Marelja), dvojice izbornikovih pomoćnika, a iz tog sučeljavanja, s punim bodovnim ulovom odlazi trener Mladosti.

Domaćini su kontrolirali praktički cijelu utakmicu, poveli čak 4:0 nakon početnih 10 minuta igre. Gosti su se uspjeli pribrati, postignuti prvi gol u 12. minuti utakmice, a dvije minute kasnije stići na gol zaostatka (4:3), ali ne i više od toga. Već ulaskom u posljednju minutu druge četvrtine, Mladost je ponovo osjetnije vodila (6:3). Sredinom treće četvrtine domaćin je ponovo stekao 4 gola prednosti kao na početku utakmice (8:4), te je tada bilo i više no jasno da su Zagrepčani jednostavno ipak prejaki, pretočni, pa i prebrzi za Šibenčane. Tri minute prije kraja Mladost je vodila i 12:6, a bi Solaris s dva pogotka ublažio svoj poraz.

Marin Dašić s 4 gola bio je prvi strijelac utakmice.

Zagrepčani su ovime i matematički osigurali treće mjesto uoči doigravanja.

Sedam golova Pave Markovića!

U pravu je bio u našoj rubrici “Trenerska prognoza kola”, strateg Jadrana Mile Smodlaka kada je napomenuo da će utakmica na bazenu Svetice u Zagrebu biti vrlo zanimljiva, ali je dao ipak i minimalnu prednost domaćinu.

Prve dvije i pol četvrtine potpuno izjednačena utakmica, rezultatski poravnata. U prvoj bi domaćin poveo minimalno, a gost izjednačavao. U drugoj su se dionici uloge izmijenile, s tim da je POŠK uspio u dva navrata povesti i s dva gola razlike (3:5 i 5:7). U trećoj četvrtini su Medvjedi brzo poravnali (7:7), da bi se potom igralo ‘gol na gol’, sve do zadnje dvije minute ove četvrtine. Nakon što je Medveščak uspijevao od sredine ove četvrtine održavati minimalnu prednost (Miljak za 10:9), u 50-ak sekundi domaćini postižu dva uzastopna gola (Nikola Miljak i Bojan Car, 12:9). Nije kraj… Ne samo utakmice, nego nije ni kraj neizvjesnostima.

Splićani su uspjeli poravnati već nakon dvije minute igre u zadnjoj dionici (12:12) i vratiti utakmicu, kako se kaže, na početak. Sada je slijedio završni udar Medvjeda, čak četiri uzastopna pogotka (Pavo Marković iz peterca, pa opet Miljak, zatim kontra Markovića i konačno i još jedna kontra, egzekutor je sada Antonio Gavranić). Golovi za 16:12, Medveščakovo vodstvo koje je bilo nedostižno. Primarno stoga što je do kraja ostalo manje od minutu i pol.

Pavo Marković ponovo sjajan u redovima pobjednika s čak 7 golova, a odmah do njega i Nikola Miljak 5. Oni su uostalom temeljne poluge Medvjeda, što su i dokazale u ovoj pobjedi. Ipak, valja istaknuti i Luku Vukića kod POŠK-a koji je postigao 6 golova.