Prvenstvo Hrvatske / 2. listopada 2021.

Prvenstvo Hrvatske – 1. kolo

PH – Derbi juga pripao jugašima

U županijskom srazu Korčulana i Dubrovčana, punog su plijena s otoka Korčule otišli gosti iz Grada. Ništa neočekivano. Od konačnog ishoda, pa i do samog rezultata u kojem je Kobešćakova momčad solidno ‘izbušila’ korčulansku mrežu. Trinaest pogodaka razlike baš sve govori (9:22), a pogocima su se kod pobjednika istaknuli mladi veliki potencijal, Marko Žuvela, kao i jedan od ukupno sada trojice Grka u jugaškim redovima, Stylianos Argyropoulos. Obojica su postigla po 4 gola.

PH – Jadran bez milosti protiv POŠK-a

Zna se tko je glavni ove sezone u Splitu. U gradskom sučeljavanju snaga u poljudskom bazenu, Jadran je svladao kolege iz POŠK-a bez da su im ostavili i minimalne izglede. Štoviše, samo je u prvoj četvrtini POŠK uspijevaju postići golove (ukupno 3), da bi sljedeće tri dionice mreža Jadrana bila začarana za sastav trenera Mice Zajmovića.

Kod Jadrana su se golovima istaknuli Jerko Marinić Kragić (5 pogodaka), te Konstantin Harkov i Duje Pejković (4 gola).

PH – Mladosti pripao ZG derbi

Mladost jest značajno oslabljena u ljetošnjem prijelaznom roku, ali i takvi su Žapci ipak još uvijek prejaki za Medvjede. Pokazao je to i susret 1. kola novog Prvenstva Hrvatske, zagrebački derbi koji je u cijelosti i bez imalo problema pripao ‘gostima’. S 4 su gola prednjačili kod pobjednika Matias Biljaka i Marin Dašić, a blizu je bio i Dario Rakovac s 3 pogotka.

Realizacija igrača više mladostaša bila je jako visokih 9-12, što se ne može reći za Medveščak ili njihov omjer 3-11.

PH – Mornar BS slavio na Kantridi

Jedina utakmica (nepotpunog) uvodnog kola s tijesnim rezultatom bio je riječki ogled Primorja EB i splitskog Mornara BS. Završna pobjeda sastava trenera Zdeslava Vrdoljaka sugerira dramu, iako realno baš tako dramatično i nije bilo.

Naime, izuzev kratkotrajnog početnog vodstva primorjaša (Brubnjak za 2:1), cijelo su vrijeme vodili gosti, pa i čak dosta uvjerljivo. Rezultatsko je odvajanje u korist Mornara BS počelo u drugoj polovici druge četvrtine (od 3:3 do 3:6 i 4:7), da bi sredinom treće četvrtine Splićani vodili i s 4 gola prednosti (9:5).

U zadnju se četvrtinu ušlo s prednošću Mornara BS od tri pogotka razlike – 9:6. Tu su sada Riječani polako uspijevali smanjivati tu razliku, ali ne i dostići zaostatak odnosno vodstvo suparnika. Posljednji pogodak na utakmici postigao je za Riječane Niko Čubranić (za 9:10), ali to je bilo 48 sekundi prije kraja utakmice. Ostalo je Riječanima malo sekundi za posljednji pokušaj, čak je dvije sekunde prije kraja Marko Blažić i uputio udarac prema splitskom golu, ali na mjestu je bio vratar Marin Kordić.