Regionalna liga, Seniori / 13. listopada 2023.

Prva pobjeda OVK Splita u A1 ligi

Drugi dan budvanskog turnira A1 lige, skupine A ili Zapad protekao je s nekim pomalo iznenađujućim rezultatima, barem kada se stave u kontekst prijašnjih utakmica u ovom natjecanju.

Ono što nas je ugodno iznenadilo je svakako pobjeda OVK Splita nad domaćinom Budvom. To je prva pobjeda Splićana, momčadi koja do petka navečer nije znala za čar pobjede ove sezone. U petak su već do poluvremena riješili pitanje pobjednika povevši 8:2, da bi u trećoj četvrtini u jednom trenutku bilo i 11:3 za Splićane.

Korčulanski KPK nastavlja nezadrživo s uspješnom ‘plovidbom’ u A1 ligi. U redu, možda i nisu imali pretežak posao protiv reprezentacije Slovenije koju su ‘ostavili’ na 9 golova odstojanja, ali cijelo su vrijeme u potpunosti neutralizirali i svaki privid slovenske opasnosti.

To su bile one dobre vijesti hrvatskog klupskog vaterpola ovog petka. Iznenadio nas je ipak poraz Zadrana od Cattara koji je do ove utakmice imao u 4 susreta tek jednu pobjedu i nije ostavio baš osobit dojam. Tim je veće iznenađenje što je Cattaro pobijedio čak i uvjerljivo, s 5 golova razlike. Kod Zadrana je ostao usamljen očito Domagoj Butić koji je blistao, postigao čak 6 golova ili više od polovice cijele momčadi. Prvo rezultatsko odvajanje Cattara uslijedilo je već sredinom druge četvrtine kada je suparnik Zadrana poveo 8:5. Od tog trenutka razlika više niti jednom nije pala ispod 2 razlike za kotorski sastav.

U petak navečer je slavila i još jedna kotorska momčad. Primorac je pobijedio, manje-više očekivano momčad Medveščaka, ali ono što nikako nije bilo za očekivati je rezultat. Čak 21:7 za Kotorane! U prvoj četvrtini 7:2, u drugoj 6:2 za Primorac. Jako loš dan za Medvjede.