Seniori / 7. listopada 2023.

Prva pobjeda Medveščaka, a druga Korčulana

U subotnjoj večeri europskih utakmica, odigrane su i dvije iz A1 lige, skupina A ili Zapad, pa onda još malo pobliže, hrvatska podskupina. U oba su susreta slavili domaćini.

U bazenu na zagrebačkim Sveticama, Medveščak je ostvario prvu pobjedu ove sezone i to protiv suparnika koji im je nerijetko znao raditi probleme. Pokazali su to Zadrani i sada jer došli su s dvojicom igrača manje u rotaciji (12), imali protiv sebe jako dobro raspoloženog vratara Luku Podruga, ‘debelo’ dvoznamenkastog u broju obrana, ali je svejedno pet minuta do kraja pobjednik bio nepoznat – 8:8.

Golovima dvojice Josipa, Tolje odnosno Reichela, bodovi su ostali u Zagrebu.

U subotnje poslijepodne još, u Korčuli se proslavila druga ovosezonska pobjeda tamošnjih miljenika, KPK. Korčulani su nanijeli i drugi poraz ove sezone OVK Splitu. U prvoj polovici utakmice je prevladala neizvjesnost i otvorenost po pitanju krajnjeg ishoda, da bi gost ‘pao’ u drugom dijelu ili preciznije u zadnjoj četvrtini. U tom je dijelu utakmice KPK poveo osjetnije, prvo 9:6, pa dvije minute prije kraja i 11:6.