1B liga / 7. svibnja 2022.

PRVA B LIGA – Zagrebu pripao derbi

Kompletan bodovni ulov u derbiju 9. kola otišao je u metropolu. Zagreb je naime na Kantridi slavio protiv kostrenskog Jadrana, te zadržao ‘usamljen’ položaj na trećem mjestu prvenstvene ljestvice. Realno, niti jednog trenutka zagrebaši nisu ispuštali prednost, i to vrlo komotnu prednost, iz svojih ruku. U poluvremenu je bilo 4 plusa za njih, nakon treće dionice i 5 golova ‘viška’. Nino Balentović s 5, te Jerko Anzulović s 4 gola bili su najbolji među strijelcima pobjedničke momčadi.

No, zato druga utakmica koju smo najavili kao neizvjesnu, nije iznevjerila očekivanja. U Slavonskom Brodu je makarski Galeb MR svladao Osijek. Počeli su sjajno Slavonci, poveli 3:0, te primili prvi gol tek sekundu prije kraja prve četvrtine. Prvu polovicu utakmice Osijek je još imao prednost, da bi početkom treće dionice Galeb MR prvi put poveo (6:5), te više vodstvo nije ispuštao.
U drugoj minuti zadnje četvrtine utakmica je još bila ‘otvorena’, Galeb MR je vodio 9:8, ali potom gosti daju tri gola u dvije i pol minute, povećavaju prednost na 12:8 i to je bio ključ pobjede.

U ostalim susretima nije bilo ni trunke neizvjesnosti, što se dalo i za očekivati. Dubrovački Bellevue je nakon Pule samo dan ranije u zaostalom susretu 7. kola, u petak navečer, u subotnje poslijepodne ‘preslušao’ i Crikvenicu, te ju ostavio na 10 golova minusa.

Vodeći POŠK 1937 je imao najlakši posao. Protiv fenjeraša Pule su obavili pucački trening, kako to sugerira rezultat 23:9. Nešto vrlo slično onomu što je Gusar iz Mlina učinio gostujući kod pretposljednjeg Delfina, (29:10).