1B liga / 12. ožujka 2023.

PRVA B LIGA – Sažetak 6. kola

Kolo koje smo najavili kao zanimljivo nije iznevjerilo očekivanja. Prvenstvena runda u kojoj je Crikvenica osvojila prve bodove, makarski Galeb MR je slavio i kod POŠK-a 1937 u gostima, dok Opatijci nastavljaju pratiti lidera.

Uvjerljivi Galeb

U derbiju susjeda, Makarana i Splićana, Galeb MR je slavio protiv POŠK-a 1937 u poljudskom bazenu. Cijelu su utakmicu, od prve do isteka zadnje četvrtine vodili, bolji bili gosti iz Makarske. Jedini sastav koji dosad zna samo za pobjede. Mihovil Marinović je predvodio pobjednike s 4 gola.

Crikvenici derbi začelja

U Rijeci su se ogledala dva sastava koja su do ovog kola bila bez boda. Rovinjski Delfin na tomu i ostaje, do daljnjega na nuli. Iako, ogorčena je to borba bila za svaku loptu, gol. U prvoj polovici utakmice je Delfin imao i prednost (8:6), ali to se ‘istopilo’ u trećoj četvrtini koju su Crikveničani riješili u svoju korist, (4:1). Neodlučeno je bilo do dvije i pol minute prije kraja (12:12) da bi u pretposljednjoj minuti Crikvenica s dva gola stigla do prednosti, (14:12). Smanjili su vrlo Rovinjani, 40-ak sekundi do kraja, (14:13), darivali sami sebe nadom u egal. Uspjeli su se i obraniti, imali zadnji napad i šut sekundu prije kraja, ali rezultat se više nije mijenjao.

Minimalno slavlje Jadrana

Neizvjesno je bilo i u još jednom riječkom ogledu, onom između kostrenskog Jadrana i Gusara iz Mlina. Iako… to je možda djelomice i rezultatski privid. Jadran je cijeli susret vodio, pa i uvjerljivo, te su tako još tri i pol minute do kraja utakmice imali prednost tri gola, (11:8). Gosti su ipak relativno brzo dali dva gola, smanjili na gol razlike, (11:10) tek malo manje od tri minute do kraja (2.58 minuta). No, u te završne skoro pa pune tri minute rezultat se nije mijenjao.

Uvjerljiva Opatija LRH

Još je jedna momčad iz kvarnerskog zaljeva ugostila sastav s juga Hrvatske i pobijedila. Jedino što je Opatija LRH to učinila vrlo uvjerljivo, zapravo najuvjerljivije u ovom kolu. Opatijci su svladali dubrovački Bellevue sa 6 razlike, (15:9). U poluvremenu 11:5, nakon treće četvrtine 13:5, sva tri boda idu u Opatiju. Ian Petrić (Opatija LRH) s 4 gola je najbolji strijelac utakmice. Zanimljivo da obje momčadi nisu nastupile s punim brojem igrača. Domaćini s 12, gosti s 11-icom.

Zagreb rutinski

Baš su na takav način, rutinerskim stilom zagrebaši ubilježili pobjedu nad gostima iz Siska. Gosti su istina poveli, (0:1), ali dalje i više od toga nisu uspjeli. Pred kraj druge četvrtine je bilo 7:4 za Zagreb, u trećoj dionici u jednom trenutku i 9:4, te je bilo jasno tko će na koncu slaviti. Vid Brčić je u redovima pobjednika postigao najviše pogodaka, 4.