1B liga / 2. travnja 2022.

PRVA B LIGA – Sažetak 5. kola

Ovogodišnja Prva B liga osim kvantitativnog ojačanja, natjecanje koje je naraslo na čak 12 klubova, ima sasvim sigurno i određenu kvalitetu. U najmanju ruku natjecateljsku neizvjesnost ili izjednačenost. Vidljivo djelomice i po tablici. Nakon pet odigranih utakmica, prve četiri momčadi dijeli samo bod razlike. Kolonu predvodi POŠK 1937 s 13 bodova i kao jedini sastav koji još nije osjetio gorčinu poraza. No, za petama su mu s po 12 bodova dubrovački Bellevue, Jadran iz Kostrene i Zagreb. Konačno, ne bi baš trebalo odbaciti nikako ni Zagreb i Osijek koji su samo jednu pobjedu manje od recimo drugoplasiranog.

Kostrenjani su u Rijeci nadjačali Gusare iz Mlina i to u biti već u prve dvije četvrtine nakon kojih su vodili 7:4. Preostale dvije četvrtine su protekle u egalu, ali je zato golova bilo napretek. Ukupno čak 29, a prednjačili su Igor Cuomo kod pobjednika s 5, dok je ipak prvi strijelac utakmice, mladi Toni Mozara koji je postigao 6 pogodaka.

Lider, POŠK 1937 nije ostavio puno nade solidnoj Opatiji. Već nakon prve četvrtine bilježimo 5:1, a sredinom druge dionice i 7:2 za domaćina.

Još je malo uvjerljiviji bio Zagreb doma protiv Galeb MR. U Utrinama je već u poluvremenu bilo 8:1 za zagrebaše.

Najefikasniji u kolu su bili igrači dubrovačkog Bellevuea koji su u Sisku slavili čak 24:8. Isticali su se malo više od ostalih Nikola Šimunović s 5, te Zvonimir Miloglav i Leo Bogdanović s 4 gola.

Prvi s put ove godine jedna utakmica Prve B lige igrala u Slavonskom Brodu. Ondje je Osijek ugostio i s 20 golova u mreži ispratio momčad Crikvenice. Zvonimir Škorić sa 6 golova bio je prvo ime utakmice.

Odgođena utakmica Pula – Delfin

Istarski derbi Pule i rovinjskog Delfina u 5. kolu Prve B lige, a koji se trebao odigrati u Puli, u subotu, 2. travnja odgođen je kako doznajemo od Mirka Gorete, povjerenika za natjecanje Prve B lige zbog brojnih što ozlijeđenih, a što bolesnih igrača. Dogovorom oba kluba, odlučeno je da se utakmica odgodi, a povjerenik za natjecanje će nakon prikupljanja medicinske dokumentacije, odrediti novi termin utakmice. Pula i Delfin se nakon četiri odigrane utakmice nalaze na začelju ove lige bez osvojenog