1B liga / 25. veljače 2023.

PRVA B LIGA – Sažetak 4. kola (nepotpunog)

Odlične utakmice u ne posve kompletnom 4. kolu. Makarani su se morali teško pomučiti u gostima kod Zagreba, što je samo po sebi već malo iznenađenje. Momčad POŠK-a 1937 je pak detronizirana odnosno pretrpjela je prvi poraz u sezoni. Krenimo redom.

Drama u Jelkovcu

U najmlađem ili najnovijem zagrebačkom bazenu, u Jelkovcu, momčad Zagreba je solidno namučila goste iz Makarske. Pogled na tablicu uoči ovog kola, omjer broja bodova jednih i drugih, nije apsolutno ništa značio u vodi.

Krenuo je Galeb MR i više no dobro sa svojeg gledišta. Od početnog vodstva 2:0, pa do 5:2 i 6:3 sredinom druge četvrtine. Uostalom, u pola utakmice su gosti iz Dalmacije još uvijek imali tri gola ‘viška’, vodstvo 7:4. Baš kao sredinom treće dionice (10:7 za Galeb MR), ali zagrebaši ne odustaju. Do kraja ove dionice su uspjeli smanjiti na 10:9 za goste.

U zadnjoj četvrtini, šest i pol minuta prije kraja, Galeb MR je imao minimalno vodstvo (11:10) koje su Marinović i Andrijašević pretvorili u 13:11. Gotovo? Ni približno!

Zagreb se vraća golovima Luke Brčića do konačnih 14:13 za Galeb (međuvremenu je za goste gol dao i opet Mihovil Marinović, za 14:12). Posljednji gol Brčića za Zagreb bio je ipak samo 7 sekundi prije kraja, što je bilo i više no dovoljno vremena da Makarani ‘sakriju’ loptu i tako sačuvaju pobjedu. Vodili su cijelo vrijeme, nije bilo niti jednog izjednačenja, a opet nisu se Makarani mogli opustiti do zadnjih sekundi.

Prvi poraz poškovaca

Upozoravali smo u najavi da je dolazak Dubrovčana, odnosno Bellevuea u Split, kod dotad neporaženog POŠK-a 1937, za Splićane najzahtjevniji zadatak dosad. Ispostavilo se da je procjena bila na mjestu. Zanimljivo da je ova utakmica završila istovjetnim rezultatom kao i opisana u Zagrebu – 14:13 za goste.

U poljudskom bazenu je bilo naglašeno izjednačeno u prvoj polovici utakmice. Domaćin je poveo 2:0, a gost preokrenuo na 2:3. U drugoj četvrtini bilježimo čak tri izjednačenja (4:4, 5:5 i 6:6), da bi u poluvremenu bilo gol prednosti za Dubrovčane, (6:7).

Treća je dionica bila definitivno presudna. U njoj su gosti poveli 10:7, pa i 12:8. U biti, tu je stvorena zaliha za zadnjih osam minuta u koje se ušlo s tri razlike za Bellevue (10:13). U zadnjoj četvrtini vjerojatno i najbolji dio igre poškovaca, jedino što je došao mrvicu prekasno. Nikola Prezzi je smanjio na 13:14 (to će se pokazati konačnim rezultatom), samo minutu i 16 sekundi prije kraja. Iako, fanatičnom borbenošću, poškovci su uspjeli u obrani osvojiti loptu, pa u napadu iznuditi izbačaj odnosno igrača više, 27 sekundi prije kraja. Oprobao je Prezzi, jedan od najboljih šutera i strijelaca u POŠK-u 1937, svoj udarac, ali nije bio precizan i tu je bio kraj.

Čak 9 golova Vlahe Pavlića

Na gradskom bazenu u Sisku nije bilo baš toliko dramatično. Ovdje je gost iz Mlina strpljivo, uredno, ali i vidljivo gradio svoju prednost kroz sve četiri četvrtine. Tako da niti jednog trenutka nije ni bilo upitno komu će na kraju bodovi. Sele na jug, u brlog Gusara. Ono što osobito valja istaknuti je da je Gusar pobjedu izborio došavši u Sisak sa samo 10 igrača. Naravno, i još nešto bitno. Vlaho Pavlić, nadareni mladić koji već bilježi minute u prvoj momčadi Jug Adriatic osiguranja, sam je postigao golova koliko cijela Siscia – 9! Iz 11 šuteva! Komplimenti!

Kostrenjani ‘uhvatili’ delfine

Ne treba naslov doslovno shvatiti, niti bi ga uostalom takav (kada bi bio doslovan) ikada i pohvalili. No, u primorsko-istarskom sučeljavanju u Rijeci, Jadran iz Kostrene je svladao rovinjski Delfin, (13:10). Priča je bila načeta u prvih osam minuta (6:2), a završena nakon sljedećih osam, budući da je u poluvremenu bilo već 9:2 za Kostrenjane. Utakmica Opatija LRH – Crikvenica pomjerena je na četvrtak, 2. ožujka