1B liga / 19. ožujka 2022.

PRVA B LIGA – Sažetak 3. kola

Splićanima je pripao derbi na Poljudu, sraz POŠK-a 1937 i dubrovačkog Bellevuea. Sasvim su zasluženo bodovi ostali u Splitu, iako se sukladno očekivanjima Dubrovčani nisu podno Marjana došli samo nakloniti. Gost doduše nije niti jednom bio u vodstvu, ali su stalno prijetili, jednom i izjednačili (3:3), a češće dolazili na samo gol zaostatka (6:5 u trećoj), te posebno opasno za domaćina u zadnjoj četvrtini (8:7) što su držali do zadnje minute. Točno 55 sekundi do kraja točku na i, te pobjedu poškovaca dao je Ante Jakaša.

Vrlo zanimljivo je bilo u Makarskoj gdje je Galeb MR minimalno svladao Opatiju LRH 12:11. Svakoj su momčadi pripale po dvije četvrtine (prve dvije Makaranima), ali završnica je bila sasvim otvorena. Nakon vodstva Galeba 11:8 sredinom zadnje dionice, Opatijci stižu do poravnanja, 1.12 minuta do kraja utakmice! Gol za pobjedu Galeb MR je donio Luka Miočević samo 45 sekundi do kraja. Uz uspješnu obranu od zadnjeg opatijskog napada, slavilo se na kraju u domaćim redovima.
Opatijcima, dečkima trenera Danijela Kancijanića ipak valja odati priznanje jer su u Makarsku došli sa samo 11 igrača. Lucijan Dujmić kod gostiju s 5, odnosno Ante Kuzmanić za domaćina s 4 gola bili su najbolji strijelci u svojim redovima.

Uzbudljivo je bilo i u ‘derbiju Kvarnera’, riječkom srazu Jadrana iz Kostrene i Crikvenice. Kostrenjani su vodili 5:1 i 7:2 točno četiri minute prije kraja druge četvrtine, da bi Crikveničani uspjeli poravnati na 9:9! Bilo je to malo manje od pet i pol minuta prije kraja utakmice. Nisu uspjeli više od toga. Ponestalo je snage, kostrenski se Jadran konsolidirao i s dva gola Igora Cuoma priskrbio Jadranu novu pobjedu, dok Crikvenica ostaje i dalje bez boda. Upravo je inače Igor Cuomo bio i najbolji strijelac utakmice s 5 golova.

Utakmice koje se ne mogu pohvaliti neizvjesnošću, ali mogu golovima su pulski ogled domaćina i Osijeka u kojem su Slavonci slavili 30:12! Čak 42 gola u 32 minute, treba to i uspjeti. Filip Stipan Nađ je za Osijek postigao okruglih 10 golova, zasjenivši time čak i sjajan doseg Damjana Kosanovića koji je dao 6 za Pulu.

Za sisački ogled Siscije i rovinjskog Delfina smo ‘obećali’ reviju pogodaka, uglavnom u mreži Istrana. Tako je i bilo, Siscia je pobijedila čak 22:3 (Petar Paić 5 pogodaka).

Osim POŠK-a 1937 i Siscije, maksimalan bodovni učinak nakon tri kola ima i Zagreb koji je u Utrinama svladao Gusar iz Mlina. Suvereno i mirno, konačnih 14:9 je čak vrlo blago prema 9:2 koliko je bilo u poluvremenu. Jerko Anzulović, inače mladostaš sada pod kapicom Zagreba, bio je prvo ime utakmice sa 6 golova.