1B liga / 20. veljače 2023.

PRVA B LIGA – Sažetak 3. kola

Treće prvenstveno kolo u Prvo B ligi ili ukupno pet utakmica protegnulo se na 4 dana. Prva utakmica u srijedu još, pa potom redom – petak, subota i nedjelja. Nakon tri kola na vrhu su se izdvojile dvije momčadi s maksimalnim brojem bodova, splitski POŠK 1937 i makarski Galeb MR.

Kostrenjanima derbi Kvarnera

Prva utakmica kola odigrana je u srijedu još u Rijeci, gdje je Jadran iz Kostrene svladao susjede iz Crikvenice ostavivši ih na 6 golova zaostatka, (8:14). Konačan rezultat je još i silno blag za poražene prema onom kako je to izgledalo nakon tri četvrtine. Tada je naime Jadran vodio čak 11:2.

Raspucani Opatijci

Momčad Opatije LRH bila je vrlo uvjerljiva protiv Zagreba, (18:5). Čak 9:1 u poluvremenu, dvije četvrtine zagrebaši nisu postigli ni gola (prva i zadnja dionica), tako da onda teško da je i rezultat mogao biti bitno bolji po goste. Lucijan Dujmić je za pobjednika postigao 5 golova, a suigrač mu Len Dujmić gol manje. Dakle, samo su opatijski Dujmići postigli skoro dvostruko više od cijelog Zagreba.

Neumoljiv Bellevue

U kolu u kojem nije bilo skoro pa ni jedne utakmice s natruhom neizvjesnosti, uklopio se i gruški ogled Bellevuea i Siscije, (20:7). Uz ovu utakmicu vežemo dva rekorda – najviše pogodaka pobjednika i ukupno najviše golova na utakmici. Bruno Bobić s 5 golova bio je najbolji kod domaćina, barem kada su golovi u pitanju.

Lagan posao poškovaca

Za utakmicu u Rovinju znalo se i unaprijed kakav će ishod biti. Domaćin koji je na dnu ljestvice i gost koji je prošle godine osvojio ovu ligu, a solidan su favorit i ove godine. Na koncu, slavlje POŠK-a 1937 od 12 golova prednosti, (5:17). Još jedna utakmica u kojoj jedan sastav nije pogodio suparničku mrežu dvije četvrtine. Rovinjanima se to dogodilo u prvoj i trećoj.

Za Galeb je najbolji Kaleb

Za kraj, odlazimo ponovo do dubrovačkog bazena. Ondje je Gusar iz Mlina dočekao makarski Galeb MR. Jedina je to utakmica bila koja je odisala neizvjesnošću. Barem prve tri četvrtine nakon kojih je uostalom i rezultat bio izjednačen, 8:8. A onda… Onda su makarski galebovi poletjeli prema pobjedi. Gosti su u zadnjoj četvrtini zatvorili svoja, a četiri puta otključali domaćinova vrata za konačnu pobjedu, (8:12). Za Galeb je pak najbolji bio – Kaleb. Luka Kaleb je postigao čak 6 golova ili polovicu pobjednika.