1B liga / 6. svibnja 2022.

PRVA B LIGA – Remi u Sisku u predzadnjoj sekundi

Najavili smo – ostvarilo se. Siscia i Opatija LRH odigrale su u uvertiri 9. kola Prve B lige potpuno otvorenu, apsolutno neizvjesnu utakmicu koja je onda tako i završila. Remijem! Svakom po 15 golova u mreži, ali i svakom po bod na kontu. Netko bi rekao “Nije možda puno, ali čovjeka veseli”. Istina, ne znamo koliko se baš tomu vesele Siščani jer su oni bili puno bliže pobjedi.

Domaćin je ipak prekinuo negativan niz od tri prethodna uzastopna poraza, dok su gosti nastavili dobru mini-seriju. Opatijci naime sad u zadnje 4 utakmice imaju dvije pobjede, te po jedan remi i poraz. S tim da su remi i poraz ipak s gostovanja.

Sama utakmica odnosno njezin tijek, odgovara konačnom rezultatu. Prva i posljednja četvrtina potpuno identične (po 4:4). U drugoj je Opatija LRH stekla prednost dva gola, te je tu dionicu tako i dobila (4:2), dok je u trećoj Siscia jednako uzvratila (5:3). Statistički sve izgleda vrlo jednostavno, ravnomjerno, međutim… Nije nedostajalo silnog uzbuđenja u završnici utakmice.

Siščani su u biti bili na pragu pobjede. Poveli su 15:12 samo tri minute prije kraja. Gosti su smanjili iz peterca na 15:13, ali to je bio rezultat s kojim se ušlo u zadnju minutu! Dapače, još 40 sekundi do kraja je Siscia imala dva gola prednosti. Situacija zamalo komotna kao ona Manchester Cityja protiv Reala, ali Opatija LRH očito ima nešto madridsko u sebi.

Prvo 39 sekundi prije kraja smanjuju dodatno (15:14 – Vucelić), da bi samo dvije sekunde prije kraja za izjednačenje i bod pogodio Viktor Tončinić.

Pobjeda Bellevuea s 8 igrača!

Petak je donio i još jednu utakmicu, ali ovog puta zaostalu, iz 7. kola. U biti, rutinski posao Bellevuea. Dubrovčani su u Puli svladali ‘fenjeraša’ vrlo uvjerljivo, 22:5. Ono što posebno ipak upada u oči jest podatak da je Bellevue došao na utakmicu sa samo 8 igrača! No, nije ih smetalo za uvjerljiv trijumf u kojem su najviše golova postigli Bruno Bobić – 6 golova, odnosno Nikša Marković – 5 pogodaka. Treba li napominjati da su jasno svi igrači gostiju, osim vratara Rozića postigli barem po jedan pogodak.