1B liga / 26. ožujka 2022.

PRVA B LIGA – Prvi porazi Zagreba i Siscije, te prva pobjeda Crikvenice

U Prvoj B ligi nakon 4. kola nema više niti jedne momčadi za koju možemo navesti da je stopostotna, da ima pobjede iz svih susreta. Ujedno imamo i dva sastava koja su doživjela prve poraze. Dakle, uoči kola su se nedodirljivošću dičili Siscia, Zagreb i POŠK 1937. Posljednje spomenuti odnosno poškovci su zaustavljeni na pobjedonosnom putu u Makarskoj, ali su uspjeli osvojiti bod, odigravši remi s Galebom. No, Siščani i Zagrepčani su pretrpjeli prve poraze, a obje su momčadi ‘stradale’ u istom bazenu. U Gružu.

Gusar iz Mlina je u Dubrovniku pobijedio Sisciju boljom igrom u drugom dijelu. Nakon prve dvije četvrtine, podosta izjednačene, gosti su još uvijek imali prednost (5:4 za Sisciju). No, u preostale dvije četvrtine Siscia je ukupno postigla tek dva pogotka, po jedan u svakoj četvrtini, ali su ih zato opet ukupno gledano primili čak 7. U konačnici, 11:7 za Gusar osim što je solidno uvjerljivo, ujedno je i posve zasluženo.

Nakon ovog para, grušku su vodu zapjenili, prošlosezonski pobjednik Bellevue i Zagreb. Tu je bilo ‘gusto’, neizvjesno do posljednjih minuta, potpuno izjednačeno do nekoliko minuta pred kraj. Minimalno vodstvo Zagreba nakon prve (3:2) i druge četvrtine (4:3). Početak treće donosi najveću prednost gostiju (5:3), koju međutim Hrošik i Tulio poništavaju golovima za izjednačenje (5:5), da bi pogotkom veterana Tihomila Vranješa Bellevue prvi put poveo (6:5). Slijedilo je razdoblje potpuno izjednačene igre koju je bivši mladostaš, sada u Zagrebu, Jerko Anzulović potvrdio pogotkom za novo izjednačenje (7:7), pet i pol minuta prije kraja utakmice. Ovaj je rezultat bio aktualan sve do malo manje od tri minute do kraja kada Slovak, bivši jugaš, Jozef Hrošik s 2 gola (drugi iz protunapada), pa potom i opet Vranješ (nova kontra) rješavaju utakmicu. Minutu do kraja bilo je 10:7 za Bellevue i tu je pobjeda domaćina bila zajamčena. Najbolji pojedinci kod pobjednika bili su isti oni na koje smo i upozoravali, Hrošik (4 gola) i Vranješ (3 pogotka).

Jedini remi u kolu, odigran je u Makarskoj između domaćeg Galeba MR i POŠK-a 1937. Doista i najpravedniji ishod. Prve dvije su četvrtine rezultatski bile potpuno izjednačene, dvaput po 3:3. Preostale dvije je svaka ‘otišla’ na jednu stranu, za po jedan pogodak. Obje su momčadi imale po dvojicu iznimno raspoloženih strijelaca. Za domaćina Ante Kuzmanić (5 golova) i Mihovil Marinović (4 pogotka), a kod gostiju Karlo Dragošević (također 5 pogodaka kao najbolji strijelac), te Ante Jakaša (3 zgoditka). Doduše, Splićani bi mogli možda malo više žaliti jer im je realizacija igrača više bila slaba (2-7), puno slabija od Galebove (2-3). Galebovo zadnje vodstvo (12:11) bilo je postignuto četiri minute prije kraja, a POŠK 1937 je izjednačio samo pola minute kasnije, golom Livija Kaurlota iz peterca za konačnih 12:12. Zanimljivo da je ovaj remi ne samo jedini u ovom kolu, nego jedini uopće dosad u Prvoj B ligi, nakon četiri kola.

U ostalim susretima nije bilo toliko dramatičnosti. Kostrenski Jadrana je ‘preslušao’ Rovinjane iz Delfina (23:16), a golovima se istaknuo kod pobjednika Igor Cuomo (7 pogodaka). Nisu daleko doduše bili bi peterostruki strijelci (Lorenzo Maršanić iz Jadrana odnosno Teo Kažoki i Fran Poropat iz Delfina).

Još je uvjerljivije Opatija slavila nad Osijekom, a opatijski se junaci zovu Len i Lucijan Dujmić. Obojica su postigla po 6 golova.

Crikvenica je ostvarila prvu pobjedu, osvojila prve bodove ove sezone. Crikveničani su na Kantridi slavili nad Pulom u utakmici koja je, neovisno rezultatom, bila poprilično izjednačena. Posebno zadnje dvije četvrtine. Najbolji strijelci za pobjednika bili su s po 4 gola, Bože Galić i Sven Kirinec.