1B liga / 16. prosinca 2023.

PRVA B LIGA – Prve tri utakmice 3. kola

Ove su subote odigrane prve tri utakmice 3. kola natjecanja Prve B lige.

U Dubrovniku je domaći Bellevue upravo negdje na našem tragu najave uvjerljivo svladao goste iz Crikvenice. Domaćin je postigao više no duplo pogodaka od gostiju koji su tako ostali na nuli, glede bodovnog stanja. Josef Hrošik i Zvonimir Miloglav s po 5 pogodaka bili su najbolji strijelci susreta u Gružu.

U drugoj utakmici, u Splitu je domaći POŠK 1937 u zadnje tri minute uspio slomiti otpor Opatijaca, odnosno uknjižiti pobjedu, a Opatiji LRH nanijeti prvi poraz.
Poškovci su vodili više od tri četvrtine utakmice, da bi Opatija LRH izjednačila malo manje od tri minute do kraja (10:10). U zadnje tri minute, jedna kontra (Luka Buljan) i jedan gol iz pozicijske igre, bez igrača više (Duje Budiša), presudili su pobjednika.

Zanimljivo je inače da su domaćini imali dvojicu igrača manje u rotaciji, što je inače nešto uobičajenije kod gostovanja. Za POŠK 1937 najviše pogodaka je postigao Luka Buljan (4 gola), dok je kod gostiju najučinkovitiji bio Lucijan Dujmić (5 golova).

Makarani su u Sisku došli do prve pobjede, iako su došli sa samo 12 igrača. Tri boda su gosti osigurali, odnosno osvojili ih načelno u trećoj četvrtini. U taj su dio igre ušli s vodstvom 6:4, no do kraja četvrtine je bilo 10:5 za Galeb MR. Nedostižno za Siščane.

Kod pobjednika je Luka Kaleb prednjačio s 5 golova.

U ovom kolu još se imaju odigrati dvije utakmice. Jedna u petak (Pula – Delfin), ali druga tek u siječnju 2024. (Jadran Kostrena – Gusar Mlini)