1B liga, Prvenstvo Hrvatske / 22. travnja 2022.

PRVA B LIGA – Poškovci ne ispuštaju vrh

Iako je odigrana tek prva i zasad dakle jedina utakmica 7. kola, već se može zapisati da POŠK 1937 ne da vrh. Pobjedom u petak navečer u Sisku nad domaćom Siscijom, osvojili su nova tri boda, zadržali neokrnjenost u pogledu jedine momčadi koja još ove sezone nije poražena (6 pobjeda i remi).

U prvoj su četvrtini jasno stavili do znanja po što su došli u grad na Kupi, povevši 4:0, a okončavši prvu dionicu 4:1. No, nije to baš bio za poškovce ‘izlet u Sisak’. Domaćin se potpuno vratio u drugoj četvrtini u kojoj su svoja vrata sačuvali neokrznutima, dok su gostujuća ‘zasipali’ s tri gola. U poluvremenu smo bili na početku – 4:4. Točno osam minuta bez pogotka i domaćin koji nije bio dojmljen sjajnim startom gosta ove sezone, primorali su očito Splićane ne bi li u trećoj četvrtini nastavili ondje gdje su stali u prvoj.

To se dalo vrlo brzo primijetiti i na kretanju rezultata, od 6:4 do 8:5 za gosta. Stečenu prednost su momci trenera Jakše Buljana uspjeli ne samo sačuvati, nego u zadnjoj četvrtini i još malo ‘podignuti’, do konačnih +4. Karlo Dragošević i Nikola Prezzi su s po 4 gola bili i najbolji strijelci kod pobjednika.